Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki! Jesteśmy MOTOGO - czyli profesjonalne centrum kosmetyki samochodowej.
Jesteśmy tu po to aby Wam pomóc, doradzić we wszystkich aspektach związanych z pielęgnacją aut. Car detailing to nasza
pasja a w naszą pracę wkładamy całe swoje serce.

Nie wiesz jak zabrać się za korektę lakieru?
Nie wiesz czym i jak wyczyścić swoje fotele w samochodzie?
Chcesz dowiedzieć się jak bezpiecznie myć auto?
Pisz, jesteśmy tu dla Ciebie

A może jakieś rozdajo ?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motogo #motoryzacja #detailing
  • 39
  • Odpowiedz
@MOTOGO: Nie mam samochodu. I co teras? ( ͡ ͜ʖ ͡) ( )

Przy okazji - witajcie na portalu ze śmiesznymi obrazkami oraz stulejami.

  • Odpowiedz
@MOTOGO: Handlujecie kosmetykami, czy prowadzicie też gdzieś salon detailingu?

Chętnie bym Was pomęczył o rozdajo, ale nie wymyślili jeszcze kosmetyków na rdze i szpachle :)
Dajcie linki. Pokażcie co robicie, może co sprzedajecie, efekty użycia. Dajcie coś więcej! :)
  • Odpowiedz
@MOTOGO: dobra, to może ja o coś zapytam, jakie podstawowe kosmetyki używać do pielęgnacji plastików wewnątrz ?Słyszałem, że plak przy długotrwałym stosowaniu potrafi mocno zniszczyć plastiki, prawda czy mit ?
  • Odpowiedz
@ladzik: Pierwszy etap mycia to spryskanie felg specjalnym środkiem. Do ich czyszczenia zalecamy używanie pędzelka bądź szczotki. Pędzelek ładnie wydłuża działanie preparatu i możemy go również użyć do wyczyszczenia opon. Szczotka z kolei doskonale radzi sobie z ciężkimi zabrudzeniami. Następnie pianujemy samochód pianą aktywną o neutralnym pH od dołu do góry. Spłukujemy w takiej samej kolejności. Jeśli nie posiadasz pianownicy ręcznej czy też ciśnieniowej przechodzimy do mycia na dwa wiadra - popularna i bezpieczna metoda. Do wiadra z szamponem wlewamy ciepłą wodę, do drugiego - samą czystą wodę. Moczymy rękawicę w wiadrze z szamponem i myjemy samochód (przed ponownym zanurzeniem rękawicy w szamponie należy opłukać ją drugim wiadrze z czystą wodą). Mycie zaczynamy od dachu kończąc na progach. Do osuszania używaj tylko specjalnych ręczników z mikrofibry. Popularna i chętnie kupowana ściągaczka do wody za każdym razem porysuje nasz lakier. Felgi i progi osuszamy osobnymi ręcznikami i nigdy nie używamy ich w przyszłości do innych partii auta! (nawet po ich wypraniu)

Niezbędne akcesoria do mycia auta:
- dwa wiadra
- rękawica z mikrofibry bądź z wełny
  • Odpowiedz
@BartekLbn91: tu ja Ci odpowiem, jeśli nie masz na myśli szyby przedniej z Ferrari czy innego superauta, to nie baw się w żadne usuwanie rys, tylko wymień szybę. Teoretycznie wyjdzie drożej, ale zaoszczędzisz dobre kilka/naście godzin życia (które jak sobie przeliczysz na pieniądze też dadzą pewną sumę), a efekt jest gwarantowany.
  • Odpowiedz
@MOTOGO: czyli 1 umycie auta, wymaga ode mnie przynajmniej 4 różnych ręczników z mikrofibry. To by się moja corollka z 98' ucieszyła za takie traktowanie :)
  • Odpowiedz
@BartekLbn91: Niestety polerowanie szyb jest etapem bardzo czasochłonnym. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w tlenek ceru oraz pad do polerowania szkła. Tylko i wyłącznie maszynowo.
  • Odpowiedz
@qwerty93: Plak powoduje, że kurz osiada się jeszcze mocniej. Nie wiemy czy niszczy ale na pewno nie konserwuje ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeśli chodzi o wnętrze i jego zabezpieczenie to polecamy Polytop'a Kunstoffpflege, z którego sami korzystamy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Pozostawia satynowe wykończenie i posiada właściwości antystatyczne (kurz nie przylega). http://sklep.motogo.pl/pl/c/Tworzywa-sztuczne/76 oto nasza oferta do wnętrza, może coś wybierzesz dla siebie :)
  • Odpowiedz