Wpis z mikrobloga

@wielki_mag: Nie no, ten zapis jest OK, nie piszemy pracy naukowej do ACM'u, to portal ze śmiesznymi Obrazkami -_-
właściwie z tego miejsca można brnąć w nieskończoność - grawitacja zbliża cząsteczki, cząsteczki ulegają fuzji - która niby jest bezpośrednią pczyczyną, ale to też kilkuetapowy proces. Wymiana bozonu, na nią pewnie też coś się składa, i można tak rozkładać tę reakcję na części pierwsze, dochodzimy do kwarków, strun, innych koncepcji i
  • Odpowiedz
Przytuliłem ją a ona pyta:

- dlaczego mnie kochasz?

- a dlaczego świeci słońce, Mała?

- Ponieważ pod wpływem grawitacji dochodzi do reakcji termojądrowej syntezy wodoru w hel, w której uwalniane jest mnóstwo energii

- no właśnie.


@wielki_mag: jako student astronomii (nie taki prestiż jak student prawa niestety) to ładniejszą i bardziej elegancką odpowiedzią na "dlaczego świeci Słońce" jest "bo ma większą od 0 K temperaturę". Człowiek też świeci, ale
  • Odpowiedz
@Sihill_pl: No wiesz, mój nick kłamie. A za czasów gimbazy dodawało się każdego jak leci i miało się śmietnik na fb. Teraz, kiedy się ogarnąłem, robię porządek z ludźmi których w ogóle nie kojarzę, a udostępniają takie rzeczy.
  • Odpowiedz