Wpis z mikrobloga

Wykopki i Wykopy, mam problem :(
Zamierzam pomalować ściany w pokoju i mam zakupioną farbę lateksową, poprzednio była akrylowa. Chciałem sprawdzić jak to będzie wyglądać i wyszedł zupełnie inny kolor - z takiego ładnego kawowego wyszedł idealnie popielaty. Jakieś porady żeby temu zaradzić?
#remont #malowanie
  • 37
  • Odpowiedz
@Exideek: jaki jest kolor na którym malowałeś? malowałeś 2x? Jeśli różnica jest spora w stosunku do tego co jest na opakowaniu to możesz próbować reklamacji ale będzie ciężko.
  • Odpowiedz
@dzieju41: Wybrałem taki, jaki chciałem mieć, a to, że wyszedł zupełnie inny, to już inna bajka :(

@CzapkaG: próbowałem w dwóch pomieszczeniach, w jednym jest taki słoneczny żółty, a w drugim kolor podobny do tego z farby, może druga warstwa będzie lepsza, a kolor różni się bardzo.
  • Odpowiedz
@Exideek: rada na przyszłość jest taka że farba drukarska to co innego niż farba na ściany i zawsze się będzie różnić. Ciężko mi stwierdzić nie widząc tego czy odbiega to bardzo od tego na etykiecie. Możesz się ratować dokupując pigment.
  • Odpowiedz
@Exideek: @CzapkaG: Rozumiem inny odcień koloru z palety lub z puszki ale zupełnie inny, to trzeba reklamować, może w procesie produkcyjnym coś skopali. Ostatnio malowałem pokój i przedpokój, w jednym lateksowa farba, w drugim ceramiczna, kolor taki jaki wybierałem, no może w pokoju o jeden ton ciemniejsza.
  • Odpowiedz
@CzapkaG: Ja mam w przedpokoju przy sztucznym świetle, że na wprost ściana wygląda na ciemniejszą a ta prostopadła jest jaśniejsza, fajny i ciekawy efekt ale tylko przy sztucznym świetle, w dzień, w słońcu jest identyczna.
  • Odpowiedz
@Exideek:
@dzieju41: gruntowanie ma sens. Zwłaszcza jeśli podłoże jest chłonne czy zapylone. Jeśli nie jesteś pewny czy czy podłoże nie spija zbyt szybko wody z farby to polecam zagruntowac bo mogą wyjść smugi/pasy patrząc pod światło.
  • Odpowiedz