Wpis z mikrobloga

Mirki, mam do Was pytanko.
Wyobraźcie sobie, że macie kasę na mieszkanie i szukacie:
- coś z rynku pierwotnego albo blok nie straszny niż 5 lat
- gdzieś, żeby było cicho i spokojnie, żeby było gdzie wyjść z psem
- w miarę dobry dojazd do centrum (nie musi być blisko, ważne, żeby nie było miliona przesiadek)
- żeby nie było patoli
to jaką dzielnicę byście wybrali?


#wroclaw #nieruchomosci
  • 47
  • Odpowiedz
@emipk505: Skarbowców i okolice, czyli Wietrzna, Róży Wiatrów, Poranna, Deszczowa.
Spokój, cisza, bloki od 2000r. w górę, blisko do zieleni, do centrum rzut beretem (aż do Hallera/Powstańców śląskich nie masz nigdzie świateł, więc nie ma korków).
  • Odpowiedz
@emipk505: dojazd nie jest taki zły. XD Jeżeli wybierzesz coś w miarę blisko stadionu, to stamtąd masz już dwa tramwaje do samego centrum. Ewentualnie autobusy 101, 102, 103 i 104 (gdzieś w 1/3 Maślickiej ma "pętlę").

  • Odpowiedz
@CatHater: o tym myślałam już od dawna. To jest chyba w miarę najlepsza opcja dla mnie. Byłam niedawno na Wietrznej, na przeciwko szkoły i jestem zauroczona :D
@plnk: pooglądam jakie mają oferty i co tam planują budować, ale @wiedro zapala mi lampkę ostrzegawczą :D powodzenia w urządzaniu się!
  • Odpowiedz
@emipk505: Szału tam ni ma, tragedii też nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@plnk: Tak pokrótce o autobusowych liniach w Twoim rejonie, bo to "gdzieś ma pętlę, to tak średnio brzmi". :D Zakładam też, że nie wiem, gdzie dokładnie kupiłeś mieszkanie, to napiszę dość ogólnie.

101 - leci na pałę, wzdłuż Stadionu, nie kręci się po Kozanowie, wozi powietrze albo patolę z Pracz/Leśnicy. ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@wiedro: na Suwalskiej. Dzięki za info o busach. :) Przyda się zwłaszcza do unikania 101 (chociaż jeździłem 409, więc mam pogląd jak to może wyglądać). ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wg. map ISOK | KZGW nawet powódź raz na 500 lat mnie nie rusza, liczę na ich kompetencję. :D
  • Odpowiedz
trójkąt juz tak nie straszy jak kiedyś


@Cyganeczka: nie wiem jak było kiedyś, ale mieszkałam na Traugutta w te wakacje i cieszę się, że trwało to tylko 2 miesiące... większość osób mijanych na chodniku to typowe zakazane mordy, do tego stężenie bezdomnych i innych lumpów ponad normę ( ͡° ʖ̯ ͡°) kilka dni temu w jednej z grup na fb jakaś dziewczyna pytała o place zabaw w
  • Odpowiedz
@plnk: A, bo widzisz, ja poleciałem od strony Królewieckiej. :D

W sumie ze 101 żadna strata - najmniej ważna i popularna linia, jednakże ze 102 i 103 ogarniaj sytuację, bo różnie z nimi bywa, jednakże nigdy nie będziesz jechał sam. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@emipk505: Strzelę z grubego kalibru i zaraz będzie hurrr durr, to koniec świata...

Klecina. Dojazd Linią D bez przesiadek do centrum.

Spokojnie, wszystko co trzeba pod nosem, czasem samoloty latają ale nie przeszkadza. Dużo nowych bloków i troszku starszych. Mieszkam od 5 lat, i jakoś nie ciągnie mnie bliżej centrum.
  • Odpowiedz