Wpis z mikrobloga

chcesz mi @rotulador: powiedziec ze w kazdej malej firmie maja pelny kombajn 3d w postacii catii? ;> no chyba nie.
@a231 mam w firmie solidedga st6, wlasnie sciagam do wyprobowania w domu ich 2d, ciekawe jak z obsluga tego na razie ogromnym plusem jest to ze jest darmowy
  • Odpowiedz
@cactooos: licencja na solida jest dość tania, catia to nie wszystko i w małych firmach wiadomo, że się jej nie używa.

@rrobot: jasne, że można się bawić. Ale lepiej trochę zainwestować i robić w 3d - mówię o branży mechanicznej.
  • Odpowiedz
@rotulador: jasne sam na codzien mam stycznosc z dzialem mechanicznym i np. layouty do linii robia w 2d krąży pozniej taka dokumentacja pomiedzy nami i klientem a modele 3d swoja droga ( ͡° ͜ʖ ͡°) sorry za brak polskich znakow
  • Odpowiedz
@rotulador: no tu @rrobot: tez podal swietny przykład layout linii montażowej w fabryce, weź rysuj to w 3d - przerost formy nad treścią, mi też na studiach łatwiej było w solidworksie zrobić 3d i z tego rzuty i zwymiarować niż rysować w autocadzie 2d (tak bardzo mi brakowało parametryczności, bo ta wbudowana tam jest jakaś upośledzona - zatrzymałem się na wersji 13) catia była podana dla przykładu jako
  • Odpowiedz
@cactooos: Widziałem już rysunki złożeniowe zrobione w Inkscape, Altium i Excelu więc ja zawsze się trzymam tego co mam dostępne i co już umiem. Jak masz licencję solida to kiedyś był jeszcze DWGeditor/drawsight. Autocad jest tyle fajny, że ma biblioteki elementów normatywnych. Ale w 3D w SW i tak zawsze było mi szybciej.
  • Odpowiedz