Wpis z mikrobloga

#bojowkaappleauthorisedreseller

DLACZEGO NIE ALLEGRO?

ale ogolnie masz 3 wałki typowe + wiele innych

1. iphone frankenstein (chiny)

poznasz je po: "lokalizacja internet" "wysyłka 30 dni" "dostawa wydluzona" "lokalizacja polska" "lokalizacja zagranica" "usługa zamowienia" i bardzoi czesto sa oznaczione jako refurb ale niekoniecznie

proces ich produkcji: http://www.sfora.pl/swiat/Frankenstein-iPhoney-Tak-je-robia-z-odzysku-s65064|

2. odkupione od ludzi co wizlei na umowe i sprzedawane na allegro z marza

poznasz je po: "faktura vat 0%" "faktura vat marża" "faktura vat 23% marża" "faktuar vat (procedura marża)" i wsyztskie podobne kombinacje

dostajesz rachunek na marżę a nie na iphone i nie masz zadnego potwioerdzenie za to u nich kupiles, nie rpzysluguja CI zadne prawa dotyczace reklamacji ajfona bo kupiles tylko marze

3. serwisy garazowe w celu pozyskania czesci kupuja oryginal za 3200, wymontowuja wszytsko poza plyta glowna, wstawiaja badziewie chinskie (ekran/glosnik itd...) i maja czesci na wymiane i do napraw (a za oryginalne moga wziac wiecej) a tel sprzedaja z 500zl strata gdzie za sam ekran mzona wziac 500zl

nie poznasz ich po niczym dlatewgo nie warto ryzykowac

TO GDZIE KUPIĆ? CZYM SIE ROZNA TE OD OPERATORA OD TYCH A APPLE.PL?

operator oraz markety typu mediamarkt sa sieciami miedzyanrodowymi i moga meic iphony z polskiej i zagranicznej drystrybucji

3 rodzaje iphonow ze wzgeldu na gwarancje

1. iphone z polskiej dystrybucji + serwisowane w PL
2. iphone z zagrnaicznej dystrybucji + serwisowane w PL
3. iphone z serwisowane poza PL

dla przypadkow 2 i 3 w Polsce masz cos takiego:

12miesiecy gwarancji + jak cos sie #!$%@? to 90 dni na czesc ktora zostala wymeiniona lub przepisanie pozostalej gwarancji jaka zostala do 12 meisiecy od daty aktywacji

dla przypadku 1 masz 12 meisiecy gwarancji + jak cos sie zepsuje i telefon zostanie wymieniony na nowy to masz od nowa 12 meisiecy gwarancji a nie tyle co zostalo z tamtego lub 90 dni czyli jak po roku bez jednego dnia jakis serwis uzna ze jest sutarka kfalifikujaca sie dow ymiany na nowy to dostajesz kolejny rok i za rok znowu cos znajdujesz i w ten sposob masz nielimitowana gwarancje (taki trick)

a) iphony sprowadzone z zzgaranicy sa przypadkiem 2 lub 3
b) iphony kupione w polskich sklepach miedzynarodowych sieci (mediamarkt saturn itp) moga byc takie lub takie (jedyna opcja to sprawdzic po numerze seryjnym liub imei w autoryzowanym serwisie (usluga sprawdzenia jesli nie ejstes wlascicielem telefonu nr seryjengo imei oficjalnie kosztuje od 10 - 60zł ale cvzaem mozna ugadac za friko)
c) iphoney kupione u operatorow do niedawna byly tylko zagraniczne ale od niedawan jest tak jak w przypadku 2
d) kupione na apple.pl lub u autoryzownaych resellerow i premium reslelerow sa przypadkiem 1

Druga rzecz to jesli kupujes zna osobe prywatna to:

a) na allegro 99% to faktura vat marza, albo faktura vat 0% procedura marza to znaczy ze jak po roku cos #!$%@? to masz fakture na marze anie na telefon i wsprawie telefonu nie rpzysluguje Ci 2 latat odpowiedzxialnosci sprzedawcy za produkt bo jedynym produktem jaki Ci sprzedal jest marza (pomijam ze jest to nie do konca legale z punktyu widzenia sprzedawcy)

W drugim przypadku dostaniesz paragon/fakture od kogos kto wzial na umowe a telefon jest przypisany do umowy w sytemie np playa i play po roku powie z eon Ci nic takeigo nie sprzedawal

b) kupujac u legitnego sprzedawcy niebedacego autoryzowanym resellerem masz drugi rok rekojmii swiadczony przez sprzedawce, jak sie cos zacznie dziac z telefonem to nie oddajesz do serwisu tylko do sprzedawcy, jakim jest np euro rtv agd i oni maja Ci doprowadzic telefon do dzialania np ekran moga wymienic sami na chinski u janusza tylko by dociagnac do 2 lat i sie Ciebie pozbyc a Ty zostajesz z frankesnetinem zamiast iphone'a (google: iphone frankenstein - iphone z nieoryginalnymi czesciami)

c) kupujac u autoryzowanego resellera masz 2 rok swiadczony przez tego sprzedawce i jesli sei cos stanie to do nich oddajesz, autoryzownay salon nie ma prawa (zgodnie z je go umowami z apple) oddac nigdzie indziej jjak do autoryzowanego serwisu na swoj koszt (w szczegolnych przypadkach wymiana na nowke na koszt apple)

Druga rzecz to jesli kupujes zna osobe prywatna to:

a) na allegro 99% to faktura vat marza, albo faktura vat 0% procedura marza to znaczy ze jak po roku cos #!$%@? to masz fakture na marze anie na telefon i wsprawie telefonu nie rpzysluguje Ci 2 latat odpowiedzxialnosci sprzedawcy za produkt bo jedynym produktem jaki Ci sprzedal jest marza (pomijam ze jest to nie do konca legale z punktyu widzenia sprzedawcy)

W drugim przypadku dostaniesz paragon/fakture od kogos kto wzial na umowe a telefon jest przypisany do umowy w sytemie np playa i play po roku powie z eon Ci nic takeigo nie sprzedawal

b) kupujac u legitnego sprzedawcy niebedacego autoryzowanym resellerem masz drugi rok rekojmii swiadczony przez sprzedawce, jak sie cos zacznie dziac z telefonem to nie oddajesz do serwisu tylko do sprzedawcy, jakim jest np euro rtv agd i oni maja Ci doprowadzic telefon do dzialania np ekran moga wymienic sami na chinski u janusza tylko by dociagnac do 2 lat i sie Ciebie pozbyc a Ty zostajesz z frankesnetinem zamiast iphone'a (google: iphone frankenstein - iphone z nieoryginalnymi czesciami)

c) kupujac u autoryzowanego resellera masz 2 rok swiadczony przez tego sprzedawce i jesli sei cos stanie to do nich oddajesz, autoryzownay salon nie ma prawa (zgodnie z je go umowami z apple) oddac nigdzie indziej jjak do autoryzowanego serwisu na swoj koszt (w szczegolnych przypadkach wymiana na nowke na koszt apple)

i ostatnia rzecz to jak zapomnisz hasla do icloud to jedyna opcja odzyskania jest przyniesienie urzadzenia wraz z dowodem zakupu U AUTORYZOWANEGO RESELLERA z odpowiadajacym numerem imei/seryjnym
  • 14
@bywaj: zgodnie z prawem to sprzedawca sprzedaje ci marże a nie telefon wiec nie masz 2 lat rekojmii anio zadnego dowodu ze to od niego jak by co bylo nie tak, do etgo nie masz dowodu zakupu z autoryzowanego resellera wiec nie bedzies zmogl odzyskac hasla do icloud
@pieczywowewiadrze: wiem co to znaczy, ale wprowadzasz w błąd bo na początku piszesz ze jak kupię na Allegro z marzą to już #!$%@? nie mam gwarancji koniec. No właśnie gowno prawda bo mam, miałem 5s 6 i 6s z Allegro i każdego oddawałem na gwarancje. Żadnych problemów. A tak nawiasem mówiąc to na tych aukcjach na Allegro pisze ze gwarancja rok U PRODUCENTA wiec wszystko jasno napisane ... a co do
@pieczywowewiadrze: http://www.wykop.pl/wpis/19502769/japkomurki-wygial-sie-komus-z-was-iphone6-plus-mam/
Japkomurki, wygiął się komuś z Was #iphone6 plus? Mam 6+ po gwarancji i w łapie mi się wygiął po ponad roku wspólnego pożycia. Ktoś coś poradzi? Jakiś serwis mi to zrobi, Apple nie przyznaje się i nie bierze pogwarancyjnych do naprawy za free? Jeśli nie, to ile by to kosztowało?
#apple #ios #iphone #bojowkaios