Wpis z mikrobloga

#pytanie #sg #wojsko
Czy ma ktoś materiały, które zawierałyby współpracę Straży Granicznej z wojskiem w sytuacjach kryzysowych??? Bo mam niemały problem ze znalezieniem czegokolwiek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
@klolek:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20070890590
jest ta ustawa, w której mowa o powołaniu zespołu w którego skład wchodzą między innymi ministrowie odpowiedzialni za obie te formacje. mowa jest jeszcze o planach zarządzania kryzysowego, ale z tego co się orientuję to już jest niejawne. w ogóle większość informacji z tego działu będzie niejawna, a sama podstawa prawna do takiej współpracy to ta ustawa, jakieś pomniejsze porozumienia między obiema formacjami i rozporządzenia odnoszące się do tej
  • Odpowiedz
@Kiszka_94: Dziękuję bardzo! No niestety muszę zrobić prezentację, a na ten temat dosyć mało informacji. Wiem że w grudniu 2014 roku doszło do zawarcia jakiegoś ważnego porozumienia między DORSZ a SG, jednak treści tego porozumienia w odmętach internetu nie potrafię odszukać. W każdym razie coś postaram się wyskrobać z tej ustawy. Dzięki za pomoc!
  • Odpowiedz
@klolek: też szukałem treści tego porozumienia, ale jak sama wspomniałaś - pytasz o sytuacje kryzysowe, a to porozumienie zdaje się dotyczy głównie szkolenia i współpracy zakresie tegoż
  • Odpowiedz