Wpis z mikrobloga

112 godzin.

Przeszedłem grę. I tak wiele różnych myśli krząta się w mojej głowie, że muszę się z Wami podzielić ()
Postaram się wydzielić specjalnie sekcję na spoilery, aby każdy mógł czytać nawet bez grania. No, to jedziemy (ʘʘ)

Don't worry about the future, it's all right

Because a better picture we can't find

Just like our dreams, they've gotta be free,

So, anyway, Let's move on! ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


Primordia 56.98% -> 72.64%
Oblivia 60.20% -> 65.89%
Noctilum 50.17% -> 64.91%
Sylvalum 29.47% -> 43.15%
Cauldros 15.75% -> 49.83%
---------------------------
Administrative District 45.31% -> 65.62%
Commercial District 28.57% -> 46.93%
Residential District 23.33% -> 38.33%
Industrial District 29.62% -> 55.55%
BLADE Barracks 52.94% -> 70.58%
Ma-non Ship 13.04% -> 47.82%
---------------------------
Postaci lv48 -> lv60
Homary 36 ->39
Całkowite przejście: 36.85% -> 56.47%

Skończyłem pisząc, że nie zrobiłem nawet chaptera 10. Od poprzedniego wpisu moja percepcja gry została... delikatnie mówiąc... #!$%@? I CAŁKOWICIE ODMIENIONA CHOLERA JASNA CO TU SIĘ #!$%@?ŁO

Zrobiłem sobie wzmacniacz słuchawkowy z wieży stereo do gamepada, zhardwire'owałem Wii U Gamepada do ładowarki i absolutnie nic nie przeszkadzało mi wymywać dni przepełnionych pokojem w pewien nieznany sposób nie zostawiając nic na scenie #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zanim przejdę do chapterów i spoilercastu może po kolei opiszę co tam robiłem w świecie Miry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po chapterze 10 zatrzymałem się na dłużej aby polatać sobie po Mirze i porobić tanie questy, odkryłem subreddit /r/Xenoblade_Chronicles na którym było tak dużo informacji na temat gry i tego co mogę zrobić :O
Niestety, nadziałem się też na parę paskudnych spoilerów, na szczęście nie endgame'owych. Te endgame'owe z kolei wyspoilowałem sobie artbookiem na Boże Narodzenie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Na CHOLERNIE WIELKĄ okejkę zasłużył FrontierNav od Jaheda Ahmeda, wygląda zajebiście i są w nim lokacje wszystkich zbieralnych przedmiotów w grze, gathering questy stały się setki razy prostsze :D
Jeżeli dopiero zabieracie się za Xenoblade X, dodajcie sobie tę stronę do zakładek :)

Dzięki Redditowi udało mi się też namierzyć wszystkie najbardziej hajpowate probe'y i mój dotychczasowy revenue w wysokości prawie 40k... niemal powiększył się dziesięciokrotnie :O
MOGŁEM MIEĆ NAJDROŻSZEGO ROBOTA LV30 W 30 MINUT
No ale zbierałem na te lv50, no bo wiadomo, lepiej się bije ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyczytałem też o takich rzeczach jak to, że Miranium w endgamie staje się najistotniejszą walutą, więc dociągnąłem na razie storage do 50k i dopóki nie będę potrzebował Aresa 90, a będę potrzebował hajsów do ubranek #asiacontent, to zostawię booster i duplicator probe'y na revenue (ʘʘ)

No więc zrobiłem sobie robota lv50 po raz pierwszy
I SIĘ W NIM ZAKOCHAŁEM
I ZROBIŁEM SOBIE JESZCZE TRZY INNE
co prawda dalej eternal millesaury mnie ostro koszą, ale czuję się taki overpowered (ʘʘ)
A już w ogóle zacząłem się czuć overpowered jak wyczytałem na Reddicie o strongholdzie w Sylvalum, w którym dropią zajebiste bronie lv50, kupiłem cały set Treasure Huntera lv6 i farmiłem, farmiłem, aż wreszcie dropnęły mi intergalaktyczne G-Bustery i Phoenixy dla drużyny (ʘʘ)
Mój główny skell obecnie ma wyłącznie bronie rzadkości Intergalactic :3

A tak poza tym to questy w mieście, nowe przedmioty do ubioru, nowe hologramy do bazy no i wreszcie pierwszy Off the Record (ʘʘ)
Był znacznie łatwiejszy niż bym się spodziewał po poziomie przeciwników, wtedy chyba jeszcze nawet miałem tylko jeden skell lv50, więc już w ogóle się ucieszyłem. Jestem mechanikiem poziom 5!

Questy Planetary Pioneer od Kirsty specjalnie mi się spodobały, bo choć nie są aż tak ekscytujące objective'y, to dają one ZAJEBISTE nagrody, stylowe okularki, OP probe'y i w zasadzie czekałem tylko na moment kiedy zostanę dopuszczony do kolejnego Trailblazingowego questa (ʘʘ)
Asia się ucieszyła, Joookubek się ucieszył (ʘʘ)

Całkiem śmieszny był ten koleś, z którym trzeba było się ścigać o revenue w ciągu jednego dropu, celem w jednym queście było wygenerować przynajmniej 70k przychodu w jednym dropie, ja wygenerowałem... 300k xD
Potem miał quest w którym chciał 130k, pomyślałem sobie 'a, na luzie zrobię xD', idę, a tu nagle objective drugi 'pokonaj tyranta który ma #!$%@? dużo ataku i zdrowia'
mrw
Nie pokonałem go do z 10h dalej xD

W ogóle był taki quest, w którym był ziomeczek który chciał wyrosnąć Pradawne Drzewo w nowym LA, gdzie byłoby bezpieczne od wszystkich cywilizacyjnych zagrożeń. Zasadził... I PRONE MU ZJADŁ TO DRZEWO XD
Jak śmiechłem xD
Potem musiałem latać szukać przedmiotów aby zrobił mu jeszcze jedno drzewo, zrobił je, ten ziomeczek taki "omg jestem ci TAKI wdzięczny, duże drzewo FTW!", a tu przychodzi drugi prone... I ZJADA MU TO DRZEWO XD

Podobnie beka z sidequesta na statku Ma-nonów, gdzie Prone próbował się rozmnożyć przez podział... rozmnożył się komórkowo... i okazało się że jego druga połowa jest zupełnie inna niż ta pierwsza
And I was like wut ( ͡º ͜ʖ͡º)

May May to biznesmen roku, ciągle mi sugeruje jakieś abonamenty premium, jakieś gold membershipy za 10k Miranium i daje mi za to TYLKO 75k hajsów, przecież to się aż nie opłaca dawać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trochę mi w zasadzie żal tych ludzi, że ciągle znajduje się jeden taki który chce #!$%@?ć całą rasę ludzką bo nie podoba mu się, że jakiś xenoform dostał się do miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na szczęście mam aż cztery skuteczne sposoby prowadzenia sprawnej dyplomacji z każdym takim kolesiem, a każdy jest już lv50 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

No i zmieniłem płeć. Jestem teraz chłopcem. Na chłopcach fajnie wyglądają niektóre ubranka, chciałem przetestować różne kombinacje i wyszło całkiem fajnie ( ͡º ͜ʖ͡º)

W ogóle po chapterze 11 jarałem się questem Gold Rush, bo miał dropnąć pięć milionów cebulionów i ja takie "o kurde lv50 skells intensify"
NIE MA #!$%@? XD
WIEDZIAŁEM ŻE NIE MOŻNA WIERZYĆ TEJ GRZE XD
CHOLERA XD

Cauldros jest suuuuper, cofam to co mówiłem o Cauldrosie wcześniej, eksploracja zarówno pionowa i pozioma strasznie mi się podoba, a najlepsze jest to że praktycznie wszędzie są godni przeciwnicy (ʘʘ)
No i muzyczka też jest fajna, chociaż nie słyszę jej zbyt często, bo

You said you'd love me many days ago

"Don't worry about those things"

It's not your fault

Just come today, At break of day

Oh We've got to things to lose

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Powiem szczerze, że Don't Worry nawet teraz mi się jeszcze nie znudziło i sam nucę sobie w trakcie lotu nawet jak mam przyciszonego Gamepada do minimum. To po prostu stało się dla mnie częścią mojego doświadczenia z Xeno X ʕʔ

Dobra, półspoilerowo teraz, będą Affinity Questy:
Gwin x Irina buzi buzi buzi nie kryjcie się już misie, wszyscy wiemy jak się kochacie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Wydaje mi się, że Irina to raczej typ kobiety która potrzebuje wyrozumiałości, poklepania po pleckach, pogłaskania po główce A NIE #!$%@? MIĘŚNIAKA #!$%@?ĄCEGO CIĘŻKIE ARMOROWANE SUIDY ZE SWOJEJ SPLUWY ( ͡º ͜ʖ͡º)
No ale to taka tylko delikatna sugestia z mojej strony xD

Sekretarz Nagi to #!$%@? Tengen Toppa Gurren Lagann xD
"Właśnie #!$%@?śmy cały obóz prone'ów w poszukiwaniu zakładników? Spokojnie, nie musisz nam za to dziękować, kolejny dzień w pracy" ( ͡º ͜ʖ͡º)
NO I TA KATSCENKA KIEDY WCHODZIŁ DO POMIESZCZENIA W KTÓREJ BYLI ZAKŁADNICY I ICH PRÓBOWAŁ RATOWAĆ JENY 10/10
A Sword Dance to jeden z najzajefajniejszych artów w całej grze, szanuję :D

L's Conundrum było całkiem śmieszne
Nie wiesz co ktoś chce kupić? SPRZEDAJ GARNEK ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ALBO HAMAK
BO MOGE ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Wolny rynek, a ludzie jeszcze to i tak kupowali xD

Superbronie są super, nie tylko z nazwy, ale i super praktyczne ()
Tylko 1200 paliwa to trochę dużo
Ale dzięki superbroni z Two Peas in the Pod dogrindowałem do poziomu 60 w krótkim okresie czasu, wystarczyło polecieć do Cauldrosa i tam nad Adder Byroad znajduje się taki koleś na lv63, który jest praktycznie free i na dwa strzały po użyciu tej broni, a zabicie go daje 5000 expa (ʘʘ)

Dobra, teraz megaspoilery
Chapter 10:
Myślałem, że to będzie filler, że nic ciekawego jak zobaczyłem cutscenkę z Zu Phargiem. A POTEM ZACZĘŁA SIĘ WALKA
OJEZU
DOBRZE ŻE JUŻ WTEDY MIAŁEM WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY
TE KRAJOBRAZY SYLVALUM
TEN STUMETROWY MECH Z KUUUPĄ ZDROWIA
NO I NO.EX01 W TLE
JEEEEENY
TO BYŁO TAKIE FANTASTYCZNE
TAKIE DOBRE
TAKIE PIĘKNE
TAK PRZYJEMNIE SIĘ GRAŁO WALCZĄC Z NIM PRZEZ JAKIEŚ 15 MINUT W JEDNYM CIĄGU
I ZMIENIAŁEM STRATEGIE CAŁY CZAS
"KEEP TENSION", "ASSEMBLE" W BEZPIECZNYM MIEJSCU, "ACTIVATE OVERDRIVE"
POKONAŁEM PRZECIWNIKA GDY NA MOIM GŁÓWNYM SKELLU ZOSTAŁO 500HP
JUŻ SIĘ BAŁEM ŻE ZGINĘ, ALE NIE ZGINĄŁEM I BYŁEM TAKI SZCZĘŚLIWY GDY TO ZROBIŁEM (ʘʘ)
I chociaż fabuły za bardzo ten chapter nie ruszył, to do chaptera 10 nie widziałem tak dobrej walki przez całe 80 godzin gry. Byłem bez słów

Chapter 11:
To jest w zasadzie śmieszna sprawa, bo był to dokładnie jeden jedyny chapter w grze, który miał miejsce w dungeonie w którym trzeba było odblokować sobie drogę dojścia. Niektórzy z Was może wiedzą już, że nie lubię dungeonów, ale ten dungeon był dość śmieszny, bo był zaadoptowany do wymiarów Xeno X, wrzucili dziesiątki przeciwników dookoła, wielkie sale i w zasadzie bawiłem się całkiem nieźle rozjeżdżając ich nieskończonym overdrivem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A potem zszedłem do piwnicy i tam Lao ten #!$%@? zdrajca ja mu takie "O #!$%@? NIE ZAŚNIESZ WIĘCEJ" a on takie "O KURDE DOBRA TO JA SIĘ POSTARAM WAS ROZWALIĆ" a ja mu takie "NIE DLA PSA KIEŁBASA" a on takie "NO CHYBA WE SNACH" a ja wtedy "ziomeczku ale to ja mam lv50 skelle xD"
#!$%@?łem go całkiem szybko i wtedy nagle coś, na co nie byłem przygotowany wcale xD
KURDE


Jak to zobaczyłem to nie mogłem już dłużej czekać i zabrałem się za chapter 12 ledwie pięć godzin później
I powiem szczerze


TO I TAK NIE SPODZIEWAŁEM SIĘ TEGO JAK DOBRY BĘDZIE TEN CHAPTER
Wszyscy kamraci, z którymi biłem się przez ponad 100 godzin, wreszcie zjednoczeni w jednej formacji skelli przecinających wodę, krzyczą do siebie rozkazy, zdają sobie sprawę z zajebistej powagi swoich misji i morale całej drużyny tak bardzo Tengen Toppa Gurren Lagann OMG
A potem weszliśmy do Rdzenia i tam takie O #!$%@? BIOMECHATRONIKABONERS TRAFILI WE WSZYSTKIE MOJE FETYSZE NA RAZ
I nagle ten złodupiec i serce mi się z trzy razy zatrzymało :O
Kurde jaki on był silny :OOO
Na szczęście złodupca pokonałem za pierwszym razem...
zaraz moment, a gdzie lao i gdzie zgubiony klucz?
A POTEM POJAWIŁ SIĘ LAO
LET'S FIND THE KEY WE'VE LOST
JUST TRY TO LIVE YOUR LIFE
THE SUN GOES DO-
PRZYSIĘGAM ŻE DOSŁOWNIE TAK WYGLĄDAŁEM JAK TO USŁYSZAŁEM NA WZMACNIACZU SŁUCHAWKOWYM
Ja nie mogę
wszystkie moje growe fetysze zgromadzone w jednej walce
a potem lao #!$%@?ł mi paliwo i wyszedłem z tego mecha
OVERDRIVE
10
20
30
50
70
MAX
MAX
MAX
MAX
Wszyscy dawno poginęli, został tylko Cross w nieskończonym overdrive z nieskończonym leczeniem które i tak już nie domagało do końca xD
ALE PRZEŻYŁEM I POKONAŁEM GO DO KOŃCA
WSTAŁEM Z KANAPY I ZACZĄŁEM SKAKAĆ Z RADOŚCI
PATRZĘ NA SCENY PRZED NAPISAMI
O
MÓJ
BOŻE
MYŚLAŁEM O TEJ GRZE PRZEZ CAŁY ROK NIEMAL DZIEŃ W DZIEŃ. TERAZ WRESZCIE JĄ SKOŃCZYŁEM. TO BYŁO TAKIE DOBRE
I MECHATRONIKA
I ASIACONTENT
I BIOTECHNOLOGICZNE WYTŁUMACZENIE PROJEKTU EXODUS
I JESZCZE TYLE GRY ZOSTAŁO PRZEDE MNĄ
lecą napisy, uśmiecham się pod nosem, chce mi się tupać nogami i skakać, ochłonąłem, puls spadł mi ze 150 do jakiegoś 145, skończyły się napisy, a tu nagle scena po napisach
No i patrzę już bez krzyczenia tylko pełna powaga i szacuneczek
patrzę
skupienie
nagle elma otwiera kryptę
"O KURDEŁE"
nagle rzut na oko Lao
"OOOO KURDEŁEEEEEEE" XD
I tak to właśnie było ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Tymczasem teraz zacząłem zbierać na Aresa 70, ale brakuje mi ticketów i dropy są naprawdę rzadkie, więc jeszcze trochę mi to zajmie
Ale wiem, że będę wracał do Miry. Na bank będę. Jeny.
Nie pamiętam kiedy ostatnio w grze fabularnej spędziłem więcej niż 70 godzin, oczywiście pomijając Kid Icarusa
TERAZ JUŻ SPĘDZIŁEM 112 I JEDZIEMY DALEJ ()
HYPE TRAIN SIĘ NIE ZATRZYMUJE DOPÓKI NIE OSIĄGNĘ 100% ()

No to teraz podsumowując co sądzę o grze:
Uwielbiam ogromny świat Xenoblade X. Uwielbiam muzykę Xenoblade X. Uwielbiam klimat tej gry, urban fantasy scifi cyberpunk biology i co tam jeszcze nie dadzą
Uwielbiam to, jak dużo wszystkiego tutaj jest i uwielbiam mieć świadomość, że jest jeszcze przynajmniej drugie tyle wszystkiego w tej grze. Uwielbiam grafikę, tak, nawet modele postaci, szczególnie w cutscenkach fabularnych. Czy jest w tej grze coś, czego nie uwielbiam?
No w zasadzie...



Więc jakbym ocenił tę grę?
PORTAL 2 NA METROID PRIME
#!$%@? Z MONOLITH SOFT DALI RADĘ STWORZYĆ GRĘ, KTÓRA WSKOCZYŁA DO MOJEGO TOP5 GIER WSZECH CZASÓW OBOK TAK WSPANIAŁYCH TYTUŁÓW JAK PORTAL 2 I METROID PRIME ()
JEEEEEEEEENY
KIEDY SEQUEL
ALBO NIE NIE DAWAJCIE SEQUELA MAM ZA DUŻO DO PRZEJŚCIA W MIRZE
:3333333
Ooooch, jak mi się dobrze teraz zrobiło jak zdjąłem wszystko z mojej piersi ()

Ciekawe, kiedy dam następny wpis z serii #xenobladexzjoookubem. Obym jednak dał, bo raczej nic nie wskazuje na to, bym mógł zapomnieć o tej grze w najbliższym czasie :)
Żeby się nie okazało, że gra wpłynie na mój wybór kierunku studiów na tej jesieni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odmeldowuję się!
#nintendo #wiiu #xenoblade #xenobladex #xenobladexzjoookubem
j.....b - 112 godzin.

Przeszedłem grę. I tak wiele różnych myśli krząta się w moje...

źródło: comment_Ugk1UbCZ6cxo4PlO8Aoy06sAAuTlh7Z1.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@joookub: zaplusowałem i odplusowałem chyba z 10 razy :D Ten quest z drzewkiem bardzo dobrze pamiętam, dziś miałem mega dziwny quest, ale zarazem smutny, nie chcę spoilerować ;p
  • Odpowiedz