Wpis z mikrobloga

#randomanimeshit #touhou #ayashameimaru autor- #keta | Wrzucam jeszcze raz bo pomyliłem tag :3

Hej, przydała by mi się wasza pomoc.
Właśnie piszę konspekt pracy inżynierskiej na jutro i szukam pomysłów na rozdziały ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Potrzebuję pomysłu na problemy komunikacji w miastach. Może się na coś #!$%@? tam u siebie, gdziekolwiek mieszkacie? Cokolwiek będzie pomocne
Meister431 - #randomanimeshit #touhou #ayashameimaru autor- #keta | Wrzucam jeszcze r...

źródło: comment_mKQLFOnpiVKjKg8wEKr3L1K7ZVI0eclW.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@jamal013: Heheszki heheszkami, ale to czasami potrafi być poważny problem jak jesteś w obcym mieście, szukasz konkretnego adresu, a nigdzie nie można wypatrzeć nazwy ulicy ani numeru, żeby mieć odniesienie.
  • Odpowiedz
@Meister431: W moim mieście #!$%@? na wszystkich praktycznie światłach taki przycisku "chcesz przejść - naciśnij". Problem w tym, że światła zmieniają się tylko jeśli naciśniesz ten przycisk na długo przez czasową zmianą świateł. Inaczej mimo że nacisnąłeś przycisk światlo pozostaje czerwone. Wpienia mnie to strasznie. Każdego dnia gdy idę do pracy analizuję w myślach swoją potencjalną sytuację na światłach: czy ktoś juz nacisnął, może człowiek po drugiej stronie skrzyżowania (wtedy
  • Odpowiedz
@Meister431: ludzie nieogarniający iż stojąc na czerwonym w końcu zostaną obdarowani światłem zielonym i wypadało by się do tego przygotować, a nie grzebać przy radiu, poprawiać makijaż, gadać z pasażerem itd.

ludzie nie ogarniający iż zjeżdżając na dodatkowy pas w lewo/prawo wypadało by dojechać do drugiego samochodu a nie zostawiać przerwy w którą zmieścił by się jeszcze jeden samochód.

ludzie którzy zatrzymujący się zaraz przy
  • Odpowiedz
@Meister431: no to lecimy z pomysłami:
- wprowadzenie przystanków A+T: tylko w przypadku kiedy są konsekwentnie wykorzystywane na danej trasie, tak żeby uniknąć sytuacji że autobus przecina wszystkie pasy by zjechać na podwójny przystanek, a następnie ponownie przecina bo następny przystanek jest już na zatoczce przy chodniku (napisałem o tym ale nie wiem czy masz tramwaje w mieście ;D).
- podwórce (woonerfy): drogi w centrum które mają małe znaczenie w ogólnym ruchu drogowym, a po prostu są bo są powinny być zamienione w podwórce na zasadzie ul. 6-ego sierpnia w Łodzi (ew. Traugutta, Piramowicza) , tak aby stworzyć tam przestrzeń miejską dla ludzi z ławkami, drzewami, ale jednocześnie zachować możliwość przejazdu samochodem.
- rezygnacja z sygnalizacji świetlnej: niecałkowita ofc, ale w miejscach gdzie układ skrzyżowań oraz natężenie ruchu pozwala na rezygnacje z niej to oczywiście.
- wyznaczenie śluz rowerowych przed pasami dla pieszych oraz pasów dla rowerów.
- rezygnacja z lewo/prawoskrętów (w miarę możliwości) powodujących tworzenie wysepek
  • Odpowiedz