Wpis z mikrobloga

#prawo #polityka #bekazpisu #4konserwy #neuropa
Czy jeśli zapiszemy w ustawie o TK, że wyrok TK musi w ciągu dni 7 od wydania zostać zatwierdzony przez prezesa Kaczyńskiego (pod rygorem nieważności) to taki zapis jest zgodnie z nową wykładnią naszego ustroju skuteczny? xD

Albo jeśli w ustawie o TK wpiszemy że nie można rozpatrywać pod kątem zgodności z konstytucją ustaw rządu PiS to to też jest skuteczne? Czemu jeszcze nikt na to nie wpadł?
  • 15
  • Odpowiedz
@Wykoppeel1230: A czy jeśli Rzepliński orzeknie że TK orzekł że ziemia jest płaska, to jest to wyrok, jest ostateczny i trzeba go publikować?

Beka z ludzi którzy nie widzą że nie ma z tej sytuacji żadnego logicznego wyjścia.
  • Odpowiedz
@Wykoppeel1230: Przecież TK sam decyduje jakie są jego kompetencje, bo to TK interpretuje Konstytucję.

Dlatego będę się śmiał z obecnych obrońców TK jak PiS go przejmie całkowicie z kilka lat xD
  • Odpowiedz
@erbo: a ja będę się śmiał z milionowych kar które Polska będzie płacić jak ludzie którzy nie będą mogli bronić praw przed Trybunałem Konstytucyjnym oskarżą Polskę przed Trybunałem Praw Człowieka xD I jak rząd to wytłumaczy
  • Odpowiedz
@plumkajacy_kalafior: dokładnie a posłowie mogą uchwalić że wszystkie osoby z nickiem @plumkajacy_kalafior: zostają internowane do Rosji. Właśnie dlatego do Trybunału do tej pory wybierało się ludzi kompetentnych, z dorobkiem, o nieposzlakowanej opinii. Żeby orzekali zgodnie z Konstytucją. Dopiero PiS wpadł na pomysł że można wstawić swoich, bylejakich i posłusznych sędziów, którzy będą wykonywali polecenia. Do tej pory nigdy sie to nie zdarzało. Zauważ że jak w PiS rządził
  • Odpowiedz
a ja będę się śmiał z milionowych kar które Polska będzie płacić jak ludzie którzy nie będą mogli bronić praw przed Trybunałem Konstytucyjnym oskarżą Polskę przed Trybunałem Praw Człowieka xD I jak rząd to wytłumaczy


@Wykoppeel1230: To już będzie zapewne inny rząd i PiS ma to w d..., jak i interes Polski w ogóle.
  • Odpowiedz