Wpis z mikrobloga

Mirki, którzy posiadają #drony, czy lataliście lub latacie też helikopterami? Nie uważacie, że helikopter rc daje większą frajdę, jest trudniejszy w sterowaniu, dlatego właśnie dostarcza lepszych wrażeń? Mam dwa nie jakieś profesjonalne helikoptery i dwa drony, ale większą przyjemność odczuwam w pilotażu helikoptera. Chciałbym znać Wasze spostrzeżenia.
  • 9
@Piotr_z_Wykopu: Czyli nie masz "drona" tylko zabawkę za 40zł. Dronami, czy też racerami głównie lata się FPV, helikopter do tego się nie nadaje. Do tego jest droższy, bardziej awaryjny i podatny na uszkodzenia, bardziej skomplikowany w budowie i naprawie.
@Xava: no drogiego Quadcoptera nie mam, ale nawet czasami w tych za 500zł flipy robi się wciskając guzik, potem tylko biorąc pitch w lewo/prawo/prosto lub tył a flipy robi sam, ale domyślam się, że w quadcopterach typu "racer" tych bardziej zaawansowanych już robi się to samemu i dzięki Wam za uświadomienie. Wiem, że "drony" to inna "religia" i tutaj większość się nimi bawi, ale helikoptery rc są na rynku od kilkudziesięciu