Wpis z mikrobloga

hej mirki. mam pytanie. Wynajmujemy #mieszkanie umowę mamy podpisaną z właścicielem do sierpnia, przy czym właściciel zdecydował je sprzedać, znalazł kupca i okazuj się że sprzedaje pod koniec tego tygodnia. Jak to wygląda od strony #prawo


Czy obecny właściciel może sprzedać mieszkanie mając podpisaną z nami umowę?
  • 17
@Feliq: nowy nabywca wstępuje w stosunek najmu. W zalezności od tego jakiego rodzaju macie umowę różne będą uprawnienia do wypowiedzenia jej przez nowego właściciela
@Adams_GA: ooo to jest nadzieja dla nas, bo tak słabo znaleźć w 7dni mieszkanie. Niby na umowie jest zapisane 7 dni, można to gdzieś zweryfikować czy jest jakiś minimalny okres wypowiedzenia umowy?
@Adams_GA: umowa na początku była na okres roku, ale gdy właścicielka zmarła to zerwaliśmy tamtą podpisaliśmy nową z jej synem na pół roku. W umowie jest napisane że po wypowiedzeniu umowy z jednej ze strony jest 7 dni na jego opuszczenie.
W umowie jest napisane że po wypowiedzeniu umowy z jednej ze strony jest 7 dni na jego opuszczenie.


@Feliq: to jeszcze ciekawszy zapis. Bo te 7 dni to nie jest okres wypowiedzenia, więc teoretycznie musielibyście opuścić lokal ale umowa trwałaby nadal.
@Adams_GA: nom wiem, ale dopóki umowa obowiązuje to oni mają prawo tam przebywać. Nie może być sytuacji że umowa obowiązuje - oni płacą za dany okres czynsz a nie mają prawa być w lokalu. Myślę, że tutaj będzie to rozwiązane w taki sposób, że wszelkie mniej korzystne zapisy umowy niż ten okres wypowiedzenia ustawowy są niewiążące (obejście ustawy o ochronie lokatorów)
@Adams_GA: no ja bym szedł tym tropem, że jeśli ustawa (normy semiimperatywne) nie pozwala w ogóle zawrzeć umowy w której godzimy się na miesięczny okres wypowiedzenia (z obu stron), to tym bardziej nie pozwala zawrzeć takiej że musze w tydzień się wynieść xd