Wpis z mikrobloga

Mirki, za niedługo matura a ja myślę co zrobić po niej, spokojnie chce napisać fizykę na 80% może więcej, matme rozszerzoną na troche mniej, to już bardziej od szczęscia zależy, ale moja pytanie jest takie, co warto studiować na politechnice? Myślę o mechatronice w Gliwicach albo na AGH po ang. ale nie jestem przekonany. Ktoś studiuje/studiował ten kierunek i może się wypowiedzieć czy warto? Dodam że angielski to żaden problem, mam w kieszeni CAE (C1).
#studbaza #politechnika #agh #mechatronika
  • 7
  • Odpowiedz
@PoprawnyWykopowicz: jeśli o kierunek po angielsku chodzi, to przykładowo na agh elektronika i telekomunikacja była prowadzona na niższym poziomie niż wersja polska (chyba, że coś się zmieniło?) więc radziłbym jednak studiować po polsku. Jeśli masz możliwości i chęci studiować po angielsku to lepiej za granicą no chyba, że na innych polskich uczelniach jest inaczej pod tym względem.
  • Odpowiedz
ja właśnie jestem na mechatronice po ang. na agh. Kierunek spoko, mechatronika brzmi zajebiście i tak jest, jednak wykonanie - gorzej. Na pewno zgodzę się, że od nas wymagają mniej niż od polskiej mechatroniki. Jak nie będziesz sobie całkowicie zlewać to jest łatwo, a nawet bardzo łatwo. Angielski na C1 z pewnością Ci wystarczy aż nadto. Jest to zdecydowanie lepiej niż większość prowadzących (oczywiście, są tacy którzy mowią bardzo dobrze). Kierunek sam
  • Odpowiedz
@PoprawnyWykopowicz: Jesteś pewny tej mechatroniki? Ja tylko technikum skończyłem, ale odradzam kierunek. Tutaj masz wszystkiego po trochę, a tak naprawdę później okazuje się, że nie masz nic. Według mnie z pokrewnych kierunków lepiej np. AiR.
  • Odpowiedz
@PoprawnyWykopowicz: mechatronika jest tylko fajna z nazwy. Będziesz musiał tłumaczyć rodzinie/znajomym co to jest, bo każdy wie co to automatyka, mechanika czy robotyka a mechatronika to już mniej spotykane słowo. Będziesz się uczył tego co na Infie, MiBM i AiR tylko wszystko oczywiście bardziej okrojone. Więc jak nie wiesz w jakim dokładnie kierunku chcesz iść z tych 3 wymienionych dziedzin to lepiej wybierz inny kierunek.
  • Odpowiedz