Wpis z mikrobloga

Mirki, za niedługo matura a ja myślę co zrobić po niej, spokojnie chce napisać fizykę na 80% może więcej, matme rozszerzoną na troche mniej, to już bardziej od szczęscia zależy, ale moja pytanie jest takie, co warto studiować na politechnice? Myślę o mechatronice w Gliwicach albo na AGH po ang. ale nie jestem przekonany. Ktoś studiuje/studiował ten kierunek i może się wypowiedzieć czy warto? Dodam że angielski to żaden problem, mam w kieszeni CAE (C1).
#studbaza #politechnika #agh #mechatronika
  • 7
@PoprawnyWykopowicz: jeśli o kierunek po angielsku chodzi, to przykładowo na agh elektronika i telekomunikacja była prowadzona na niższym poziomie niż wersja polska (chyba, że coś się zmieniło?) więc radziłbym jednak studiować po polsku. Jeśli masz możliwości i chęci studiować po angielsku to lepiej za granicą no chyba, że na innych polskich uczelniach jest inaczej pod tym względem.
ja właśnie jestem na mechatronice po ang. na agh. Kierunek spoko, mechatronika brzmi zajebiście i tak jest, jednak wykonanie - gorzej. Na pewno zgodzę się, że od nas wymagają mniej niż od polskiej mechatroniki. Jak nie będziesz sobie całkowicie zlewać to jest łatwo, a nawet bardzo łatwo. Angielski na C1 z pewnością Ci wystarczy aż nadto. Jest to zdecydowanie lepiej niż większość prowadzących (oczywiście, są tacy którzy mowią bardzo dobrze). Kierunek sam
@PoprawnyWykopowicz: mechatronika jest tylko fajna z nazwy. Będziesz musiał tłumaczyć rodzinie/znajomym co to jest, bo każdy wie co to automatyka, mechanika czy robotyka a mechatronika to już mniej spotykane słowo. Będziesz się uczył tego co na Infie, MiBM i AiR tylko wszystko oczywiście bardziej okrojone. Więc jak nie wiesz w jakim dokładnie kierunku chcesz iść z tych 3 wymienionych dziedzin to lepiej wybierz inny kierunek.