Wpis z mikrobloga

Trochę historii...

Od miesiąca posiadam internet stacjonarny od Orange... Zmieniałem z bardzo słabego dostawcy lokalnego który potrafił wyłączyć internet na 3 dni a jak się dzwoniło z pytaniem o co chodzi, to odpowiadał że nie wie... Pomijam temat...

Po podłączeniu speedtest pokazał 30Mbps co u mnie jest akceptowalnym wynikiem (umowa podpisana na 20-80Mbps), no ale od samego startu zaczęły się cyrki... Na starcie odpaliłem Twitcha i okazało się że @Izakooo nie da się oglądać... Jedynie w NISKIEJ jakości gdzie stream wygląda jak gówno... Myślałem że przejściowe problemy i na jakis czas odpuściłem sobie streamy. Minęły 3 tygodnie, zaczął się MLG Columbus a ja jak głupi oglądać nie mogłem bo co chwile albo lagi na streamie, albo jakość kotleta na niskiej jakości... OK... Twitch do teraz nie działa...

Od około tygodnia mam kolejny problem... YouTube... Speedtest caaaaały czas od samego początku pokazuje 28-30Mbps, a na YouTube filmiki tylko w 360p, albo 480p się ładują... MAŁO TEGO! do 144p potrafi sobie zeskoczyć i nawet na takiej jakości się przyciąć... O HD czy FULLHD mogę zapomnieć, gdzie ZAZNACZAM, że od założenia przez jakieś 3 tygodnie było wszystko ok - filmy w 4K ładowały się bez problemu... YouTube do teraz nie działa... A Coachella się zaczęła i #!$%@?... Oglądać nie mogę...

I nowy problem na który uwagę zwróciłem wczoraj. Zacytuję post z FP Orange gdzie go napisałem:

"
Dziś trochę matematyki!

1 MegaBAJT to 8 MegaBITÓW, co oznacza że mając 30 MegaBITÓW łącza od Orange prędkość pobierania powinna wynosić +- 3,75 MegaBAJTA na sekundę...

Pytanie do Orange: dlaczego mam ledwie połowę tej prędkości pobierając grę z platformy STEAM?

FAQ: Być może serwery Steam są przeciążone.
Odp: Nie nie są.

FAQ2: Sprawdzałeś na innych urządzeniach?
Odp: Emotikon squint

FAQ3: Być może chwilowe problemy ze strony Orange.
Odp: Nie, nie chwilowe bo od samego początku praktycznie nic oprócz speedtest.net nie idzie pełną prędkością łącza.

Orange proszę o sensowną odpowiedź, oraz DOKŁADNY TERMIN ROZWIĄZANIA WASZYCH CHOLERNYCH PROBLEMÓW!
"

Link do posta: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1048646055209729&set=o.140789625940610&type=3&theater

Pytanie do was Mirki. Jak walczyć z tym ścierwem? Co polecacie zrobić? Jakieś rozwiązania? Czy mogę na podstawie tych problemów rozwiązać umowę bez ponoszenia kosztów?? Co lepszego polecacie?

Wypowiedzcie się!

Dzwoniłem przez ten miesiąc od samego założenia do nich z 5 razy i ciągle słyszałem że są w trakcie rozwiązywania problemów...
  • 6
  • Odpowiedz
@xblockmove: jesteś pewny ze masz w umowie 20-80Mb a nie do 80Mb? Bo ja mam do 20Mb i dolnej granicy oni nie zapewniają więc nawet nie mam jak tego #!$%@? reklamować bo sobie uznają reklamację albo odrzucają losowo jak im się podoba. A to że streamy nie działają to normalne, nie ma co więcej po Orange oczekiwać.
  • Odpowiedz
@xblockmove: dostaniesz taką odpowiedź

ze strony Orange Polska nie ograniczamy w żaden sposób przesyłania danych z Twitch.tv. Problemy z tym serwisem są spowodowane ograniczeniami na pasmach międzyoperatorskich za granicą (nie bezpośrednio w Orange Polska) i obecnie trwają prace nad poprawą jakości połączeń międzynarodowych w Europie północnej i wschodniej. Niestety na tą chwilę termin rozwiązania problemu jest nieznany.


Jak coś wymyślisz daj znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Stragan: Plan nazywa się DO 80Mbps, ale na umowie mam MINIMUM 20Mbps do MAX 80Mbps... Ale nie zmienia to faktu że speedtest pokazuje 30Mbps (jest OK) a nic #!$%@? nie działa...
  • Odpowiedz
@xblockmove: to ciekawe bo i mnie do 20Mbps nie zapewniają dolnej granicy czyli chociaż tych 10. Orange to #!$%@? i tyle. U mnie od 15 godziny mam mniej niż 1Mbps od ponad roku i mają to w dupie.
  • Odpowiedz
@kubica94: trochę beka bo już dostałem taką odpowiedź, ale uważam że płacąc 70 #!$%@? złotych miesięcznie powinienem mieć internet z którego mogę korzystać normalnie, a nie jak z wersji ograniczonej wiekowo...
  • Odpowiedz