Wpis z mikrobloga

Murki potrzebuje konto walutowe tylko i wyłącznie do otrzymywania kilkuset € miesięcznie, nie będę z niego wykonywał żadnych przelewów ani płacił kartą, chcę jedynie mieć możliwość bezpłatnego wypłacania gotówki w € w oddziale banku. Czy T-Mobile to jest w takim wypadku najlepsza opcja? Kiedyś zakładałem konto tuż po rebrandingu i placówek nie było. Coś się w temacie zmieniło i będzie się dało np. w Olsztynie wypłacić kasę w € bez żadnego niekorzystnego przewalutowania? Chodzi oczywiście o konto całkowicie bezpłatne w utrzymaniu.

#kontobankowe #kontowalutowe #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank #olsztyn
  • 9
  • Odpowiedz
@wysuszony: Odpowiedź od konsultanta T-M UB:

Na ten moment niestety nie posiadamy placówek z obsługą gotówkową.

Wydawało mi się, że mieli kiedyś dwie placówki, ale widocznie zrezygnowali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MichaelT128: To zapytam jeszcze dla pewności ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czyli mogę normalnie co miesiąc online sprzedać np. 500€ jeśli kurs będzie mi odpowiadał i wypłacić je sobie w dowolnym bankomacie w złotówkach za friko (ewentualnie przelać na drugie konto) lub w oddziale bez sprzedawania wypłacać w €?
  • Odpowiedz
wypłacić je sobie w dowolnym bankomacie w złotówkach za friko


@wysuszony: Dostajesz kartę w euro, więc nie. Chyba, że chcesz stracić jakieś 15% kwoty przez przewalutowania.
Wymienić na złotówki i przelać na konto jak najbardziej tak. W oddziale możesz wypłacić euro.
  • Odpowiedz
@wysuszony: kantor walutowy alior jest od lat najlepszym miejscem do obracania walutami. najniższe spready ever. polecam! jak masz na kantorze 500 euro, to robisz przewalutowanie na złotówki po kursie, który Ci odpowiada i przesyłasz sobie na ROR w PLNach w innym banku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz