Wpis z mikrobloga

Hej, prośba o radę.
Jadę na majówkę w Karkonosze (noclegi w Karpaczu). Interesuje mnie głównie chodzenie po górach (choć inne pomysły na aktywny wypoczynek też chętnie rozważę). Czasu mało, bo tylko 2 pełne dni i 2 dni po parę godzin. Jakie szlaki, szczyty, miejsca warto odwiedzić? Na pewno Śnieżka, ale poza tym?
#gory #karkonosze #karpacz
  • 6
@hard1: Jak jesteś dobry kondycyjnie, to możesz zrobić trasę od Kamieńczyka, przez Halę Szrenicką, Szrenicę do Śnieżnych Kotłów, i stamtąd w kierunku Śnieżki (Śnieżka + zejście do Karpacza → to jakieś 30+ km), zejść gdzieś po drodze (tylko zwróć uwagę na zamknięte szlaki zimą - informacje są na stronie GOPR-u) lub wrócić na Szrenicę i zjechać kolejką. A jeśli masz ochotę na krótszą trasę to w samym Karpaczu dobrze wybrać się
Pobierz paulinio - @hard1: Jak jesteś dobry kondycyjnie, to możesz zrobić trasę od Kamieńczyk...
źródło: comment_Y8pNYLtAgzPVesRZYADkzGZmzH2M2MMi.jpg
@paulinio: Mamy doświadczenie w chodzeniu po górach, po śniegu także, więc trasy po 8-10h godzin to w sumie nic takiego. Choć krótsze też się przydarzą na dzień przyjazdu i wyjazdu.

tylko zwróć uwagę na zamknięte szlaki zimą

Zima już na nami. W maju też będzie jeszcze coś pozamykane?


Myślałem właśnie o trasie ze Szklarskiej Poręby do Karpacza czerwonym szlakiem. Powinno się parę fajnych rzeczy pozaliczać po drodze. Chyba, że jest lepsza
@hard1: O, to rozumiem!
O zimowych szlakach piszę, bo kiedyś na początku maja wpakowałem się w śnieg na żółtym szlaku pod Łabskim Szczytem. Trasa od Szklarskiej do Karpacza już jakiś czas za mną chodzi ale życie decydowało za mnie, że jednak nie pójdę :) A jeśli zejść z czerwonego - to pod Śnieżne Kotły może być warto (tu też może leżeć jeszcze śnieg).
Podsumowując: czerwony szlak przez Kamieńczyk do Śnieżki będzie