Wpis z mikrobloga

Co tak na prawdę wskazuje na talent (lub jego brak) matematyczny? Umiejętność abstrakcyjnego myślenia? Oceny w szkole? Gdzieś czytałem, że matematyka zaczyna się dopiero przy analizie, teraz zaczynam i idzie mi z nią dobrze.

Ostatni rok techbazy jestem.
#matematyka
  • 10
@wielomianek: Matematyka zaczyna się dopiero przy dobrym zrozumieniu teorii mnogości, logiki, systemów logicznyh (głównie dobra znajomość rachunku predykatów pierwszego rzędu) - czyli fundamentów matematyki, to na czym głównie bazuje.
Najbardziej rozwijająca myślenie na początek jest chyba algebra. - Człowiek doznaje niezłego szoku, jak próbuje zrozumieć uogólnienia takich, wydawałoby się oczywistych, rzeczy jak liczby, działania dodawania, mnożenia itd. Jak zrozumiesz teorię grup, - pierścieni, -ciał, - przestrzeni liniowych itd., to chyba sobie
@wielomianek: co to #!$%@? jest talent matematyczny lub jego brak ? wszystkiego idzie się nauczyć, tylko niektórzy muszą poświęcić na to więcej czasu, inni mniej(bo są po prostu bardziej inteligentni), pomijajać oczywiście takie rzeczy które zależą w zasadzie od naszego ciała(np głos i śpiewanie)