Wpis z mikrobloga

Mam radiówkę, sieć jest tak słaba, że wystarczy aby jedna osoba zbytnio jej nadużywała a wszystkim internet zaczyna szwankować (fatalna prędkość, wysokie pingi, zrywanie połączenia itd). Przez kilka tygodni ktoś sobie używał internetu całe dnie z mniej więcej stałą prędkością 9 Mbps, więc już dla mnie i innych nie starczało (admin dupa nie zakrył listy userów w mikrotiku, widać statystyki każdej osoby i jej wykorzystanie łącza). Zawsze ten sam człowiek od 15 do północy obciąża sieć.

Jest już po 15, a ja właśnie kończę pobierać 10 kopię Ubuntu z pełną prędkością łącza. Robię to dobrze? ( ͡ ͜ʖ ͡)



##!$%@? #heheszki #coolstory
Misterius - Mam radiówkę, sieć jest tak słaba, że wystarczy aby jedna osoba zbytnio j...

źródło: comment_l3nqD8xQxLJQ4VanF4mo5OrxVKj3kNXp.jpg

Pobierz
  • 16
@murgal: alternatywy nie mam, ale przynajmniej bywa zabawny. Raz prosiłem go o przydzielenie mi portu, stwierdził że do jutra to ogarnie. Oddzwonił tydzień później, że już zrobił. Przez ten tydzień prawie wcale internetów nie miałem. A puszczenie apache benchmarka na lokalne IP mikrotika skutkuje jego całkowitym wywaleniem (przypadkowo się o tym przekonałem, 3 dni nikt internetów nie miał)
@murgal: no i jeszcze z ciekawszych historii - jak mu powiedziałem, że wejście na IP mikrotika pozwala podglądać listę podłączonych do sieci osób, ich imiona + nazwiska, statystyki łącza to stwierdził, żeby tam nie wchodzić xD
@shymon: mobilny ma zazwyczaj wewnętrzne IP i limity danych, mojego ISP wystarczy trochę rozruszać i internet działa jak marzenie przez kilka miesięcy. na wsiach bywa też problem z zasięgiem, miałem Orange Freedom Pro i iPlusa, wszystko to o kant dupy u mnie :P

@murgal: jak on ma monitoring swojego domu podczepionego pod to wszystko. nmap na IP wewnętrzne IP mikrotika i mam port dla monitoringu, idąc dalej - strona logowania