Wpis z mikrobloga

@Andczej: Na telefony nie ma ale na inne rzeczy już jest :)

Ciekawe co się dzieje kiedy się taki chinol psuje... uczycie się chińskiego na szybko czy jest jakiś poradnik "jak reklamować telefon po chińsku - w pigułce"
i nie ma że zatrzymali w cle tylko że zwolnili. To na 100% po tym liście dowalili mi ten VAT? Czy tak po prostu odpuścili?


@diabel002:

to zalezy, czy wg dokumentow podpadales pod zwolnienie z podatkow, czy nie...
@Andczej: Nie kręcę imby. Chcę się dowiedzieć co jest niesamowitego w tym xiaomi, okradaniu naszego Państwa i wspieraniu tego który współpracuje z Rosją i uważa obywateli za niewolników ;-)

Czyli reklamacja przebiega po angielsku ? Jakie koszty transportu i czas oczekiwania ? I skąd pewność że firma będzie istniała w ciągu ... No właśnie. jest na to jakaś gwarancja... cokolwiek ?
I skąd pewność że firma będzie istniała w ciągu ... No właśnie. jest na to jakaś gwarancja... cokolwiek ?


@Jaracz_Joint:

Uswiadomie Cie... kupujac w PL jaka masz gwarancje, ze firma bedzie istniala w ciagu... ? No wlasnie?

Vobis, Mix Electronic... i jeszcze wieeeele innych przykladow..
okradaniu naszego Państwa


jak chcesz to sobie okradaj ale nas do tego nie mieszaj

wspieraniu tego który współpracuje z Rosją


jak większość dobrze rozwiniętych krajów

uważa obywateli za niewolników


widać masz informacje bardzo stare, przeciętny chińczyk mieszkający w mieście ma standard życia lepszy niż przeciętny polak żyjący w mieście

Czyli reklamacja przebiega po angielsku ?


tak

Jakie koszty transportu i czas oczekiwania


http://www.wykop.pl/wpis/17022837/od-dawna-zastanawialem-sie-jak-to-jest-ze-zwrotami/

I skąd pewność że firma będzie istniała w ciągu
@Andczej: Nie No kupując za granicą wcale nie okradasz Polski :D akurat to mam gdzieś bo sam robię ile mogę ale tu tak czasami patriotycznie i się dziwię że xiaomi nie jest tu tabu.

Tak jak większość ale tylko Chiny zrobiły deal stulecia na gazie aby Rosję było stać przejmować Krym ( ͡ ͜ʖ ͡)

Widziałeś kiedyś powietrze w Chinach ?

Rok gwarancji ? serio ?
Nie No kupując za granicą wcale nie okradasz Polski


nie okradam

Widziałeś kiedyś powietrze w Chinach ?


Nawet nim oddychałem

Rok gwarancji ? serio ?


Tak

a co mówią na roota i custom ROM


Raz się podoba, raz nie

Są jakieś z dwuletnią gwarancją


Tak są, sam aktualnie mam taka oferte, gwarancja w Polsce i w Chinach

Są szanse na zwrot kasy lub wymiana na lepszy model


Tak

Jak narazie nie miałem
@Pribadi: Ustawa o podatku od towarów i usług:

Art.5. 1. Opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, zwanym dalej „podatkiem”, podlegają:
1) odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju;
2) eksport towarów;
3) import towarów na terytorium kraju;
4) wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów za wynagrodzeniem na terytorium kraju;
5) wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów.

Art. 51. 1. Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio
@Jaracz_Joint: Jeszcze. Takie bezpodstawne zarzuty zachowaj dla siebie. Generalizujesz - część kupujących odprowadziła należne podatki. Dlaczego tylko część? A no dlatego, że cała reszta nie dostała wezwania do zapłaty. Mam się upominać do UC, żeby rzetelniej wykonywali swoją pracę i naliczyli mi odpowiedni podatek? To jest ich pieniądz, strata. Ja jako kupujący/konsument nie mam obowiązku znajomości wszystkich wyżej przytoczonych przepisów.
W tej sytuacji utożsamianie takich osób ze złodziejami, jest co najmniej
@Pribadi: Tak, taki jest twój obowiązek obywatelski - odprowadzić podatek. Jeśli urząd celny się nie upomni powinieneś sam iść do US czy UC go zapłacić. Idąc twoim tokiem myślenia - handluje sobie w Polsce, dochód to 10k na miesiąc, mam nie płacić podatków dopóki US się nie upomni ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?

Jako obywatel masz obowiązek znajomości WSZYSTKICH ustaw. Nie ma czegoś takiego jak "nie wiedziałem,