Wpis z mikrobloga

Mam w domu taśmę ledową którą niedawno zamówiłem.
Taśma jest sterowana pilotem na podczerwień.
Nie miałem do niej zasilacza więc podłączyłem starym zasilaczem z jakiejś kolarki( 13V 400mA)
Na sterowniku do którego podłącza się zasilacz piszę 12V max 6A.
Gdy podłączyłem zasilacz do sterownika to taśma mrugnęła i się wyłączyła.
Wcześniej już podłączałem taśmę do tego zasilacza i nie było problemu.
Czy możliwe,że coś się spaliło?
Jeśli tak to co trzeba wymienić?

#elektronika #elektryka
szymon000097 - Mam w domu taśmę ledową którą niedawno zamówiłem.
Taśma jest sterowan...

źródło: comment_cFI7puuNHJQHCYlp3dBybkk4ovNP4jdb.jpg

Pobierz
  • 11
1) napięcie zasilacza za wysokie, powinno być takie samo jak sterownika- możliwe uszkodzenie sterownika (chociaż 1V róźnicy może nic nie robić, poza tym
2) ciekawe jaki prąd pobiera sam sterownik- prąd przepływający mógł być za wysoki dla zasilacza
@762mm: Nie, te listwy są po prostu słabe, bo miałem je też w innym miejscu i zaczeły się przepalać. Kolory się pozmieiały że np. część listwy jest czerwona, a część zielona. Straszna lipa i żałuje że zamontowałem to, a nie zwykłe żarówki led w danym kolorze. Jak będzie ciemno mogę Ci wrzucić zdjęcia, jak wyglądają te ledy po 2 latach
@szymon000097: Z perspektywy czasu tak uważam. W kuchni mam takie małe zimne ledy żarówki wielkości 5 złotówki. Montowałem je w tym czasie co listwę i cały czas działają i efekt też jest dobry. Na te listwy to poważnie szkoda czasu, bo nie dość że w kolorowych tracą się barwy, to jeszcze one same się przepalają, albo co gorsze to kilka ledów zaczyna mrugać, to już jest w ogóle masakra.
@WolfSky: a jaki zasilacz podpiąłeś?
Mi się jednak wydaje,że coś się spaliło bo wcześniej normalnie podłączyłem i działało a nagle po którymś razie tylko mrugnęło i zgasło i już nie działało.