Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #bekazwykopkow #polityka

Nie mam słów na tę propagandę i pelikanów ją łykających xD

Pomijam już nawet to, że mamy do czynienia jedynie z uchwałą.

Zacznijmy od 'artykułu' na tej dziwnej stronce, cytat:
Posłowie PiS oraz Kukiz ’15 przegłosowali w Sejmie uchwałę w której zamknęli drogę uchodźcom oraz emigrantom do Polski.

Uchwała brzmi następująco:

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej negatywnie ocenia decyzje Rady Unii Europejskiej z
dnia 22 września 2015 r. w sprawie relokacji 120 tys. uchodźców oraz poparcie w
głosowaniu na forum Rady UE przez ówczesny Rząd RP tej decyzji, wbrew stanowisku
pozostałych państw Grupy Wyszehradzkiej i Rumunii.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wzywa Rząd RP do szczególnie dokładnego
stosowania krajowych kryteriów polityki uchodźczej, które szczególną ochroną powinny
obejmować samotne kobiety, dzieci, rodziny wielodzietne oraz mniejszości religijne.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża zdecydowany sprzeciw wobec jakichkolwiek
prób ustanawiania unijnych stałych mechanizmów alokacji uchodźców czy imigrantów.
Instrumenty polityki uchodźczej i imigracyjnej powinny pozostać w rękach państwa
polskiego. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia rosnących napięć społecznych,
których przyczyną jest nadmierna fala migracji z Bliskiego Wschodu do Europy.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w pełni popiera niesienie i finansowanie pomocy
humanitarnej w miejscach objętych konfliktem zbrojnym i krajach sąsiadujących.

PROSZĘ MI POKAZAĆ W KTÓRYM MIEJSCU JEST MOWA O ZAMKNIĘCIU DROGI UCHODŹCOM ORAZ EMIGRANTOM DO POLSKI WY PRZEBRZYDŁE KŁAMCZUSZKI I GŁUPIUTKIE PELIKANY dx

negatywnie oceniają decyzje i sprzeciwiają się STAŁYM MECHANIZMOM ALOKACJI - czyli podobnie jak prawie wszystkie kraje UE i poprzedni Rząd. Więcej - z tej uchwały wynika [2. akapit], że przyjmą uchodźców tylko PiS wzywa Rząd [xD], żeby przyjmowali ostrożnie.

-----------------
Aha, w tym zbiorowym szaleństwie nikt nie zauważył, że PiS odrzucił 30 marca poprawkę Kukiz'15 do tej wiekopomnej uchwały. Odrzucona poprawka była następującej treści:

Wysoki Sejm raczy następującą poprawkę:

Po akapicie trzecim dodaje się akapit o następującej treści:

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wzywa Rząd do wstrzymania procesu przyjmowania
uchodźców w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej do czasu gdy Naród wypowie się
w tej kwestii w drodze referendum.
– KP Kukiz’15

– odrzucić

Warszawa, dnia 30 marca 2016 r

To jest dramat wykopki jak się dajecie manipulować. Winnicki atakuje na mównicy PiS, że mydlą oczy pod publikę, a tłuszcza się cieszy, że PiS i Kukiz wspólnie zamknęli drogę uchodźcom oraz emigrantom uchwałą #!$%@?, w której nie ma nic. Elita internetu.
Matyson - #neuropa #4konserwy #bekazwykopkow #polityka

Nie mam słów na tę propagan...

źródło: comment_sKoFjZIBsvvWVk6LcUaLkpXm9lwaonaN.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@Matyson:

PROSZĘ MI POKAZAĆ W KTÓRYM MIEJSCU JEST MOWA O ZAMKNIĘCIU DROGI UCHODŹCOM ORAZ EMIGRANTOM DO POLSKI WY PRZEBRZYDŁE KŁAMCZUSZKI I GŁUPIUTKIE PELIKANY dx


Nie ma. Na polityce się nie znam, ale tak na mój rozum tą uchwałą, rządzący mogą się podpierać, negocjując z UE w sprawie przyjmowania imigrantów, bądź też odwlekając przyjęcie uchodźców w nieskończoność. Za każdym razem mogą twierdzić, że nie zgadzają się na warunki UE o relokacji uchodźców,
  • Odpowiedz