Wpis z mikrobloga

Mirasy z #lodz
jutro wybieram się do Łodzi pozwiedzać trochę i chciałem zapytać o jakieś fajne i popularne knajpy/foodtrucki itp. u was, polecacie coś?

przejrzałem tag ale nie widzę podobnych pytań
  • 21
@mdfk: słabo przeglądasz tag, bo sam już z pińcet razy pisałem :P
Określ co Cię interesuje (jaka kuchnia, klimat), bo jak miałbym wymienić wszystkie fajne knajpy to by mi życia nie starczyło :)
@mdfk: Cała Pietryna jest popularna :) No ale jak @epi napisał - to klasyka. Do tego magazyn 82, faryka krawatów, la vende, łódzka fabryka lodów, pąki z mąki, krańcoofka, iron horse, jutro jest chyba jam session w new jork, cafe wolność, ganesh, manekin, szpulka ... mogę tak do rana, więc musisz zadać bardziej konkretne pytanie. Np. jaki przedział cenowy czy coś. Najtańsze piwo np. 3,90 w kebabie na przeciwko Infinity (właśnie
@npsr: Nie spodziewałem się, że tyle się u was dzieje ;). Jedziemy grupą. Chyba wszystko co potrzebne na 1 dzień opisałeś w poście sprzed miesiąca, więc się do niego zastosuję, dzięki za pomoc i post ;).

Ta Ciemnia wygląda ciekawie, może też zdążymy zajść.
@mdfk: Ja tu mieszkam, więc musi się dziać hehe :D A tak poważnie, to cieszę się, ze pomogłem i życzę miłej wycieczki i możliwie jak najmniejszego kaca :)
@mdfk: no. tylko uważaj na zmianę czasu :P Ja wczoraj znowu poszedłem na jedno piwo i frytki do knajpy, którą zamykają o pierwszej a na paragonie od Psychoterapeuty mam 5 rano :P W Łodzi czas kradną na potęgę :D

A propos lokowozów: jak chcecie tanią podwózkę w razie potrzeby to 42 652 22 22 - prosicie o psychoterapeutę. Zawsze idzie się dogadać co do stawki, która i tak jest najniższa w
@onehandedbandit: W sunrindustriale niestety niema piwa :( A szkoda, mogli by podawać jakiego milk stouta np. co by się wpasowało w ich pyszną gorącą czekoladę, kawę i inne takie, ale w sumie dobrze, ze wspomniałeś, bo genialne miejsce :) Szczególnie na randkę z różowym :)
@Bizd: Chyba tak jeśli mówimy o standardowych stawkach. Z tego co pamiętam to ogólnie DeDriver ma najniższe stawki, ale psychoterapia ma to do siebie, ale zawsze idzie się dogadać :) Wczoraj np. wracałem: mówię mam 50zł, bankomat tyle mi dał :P. A no i Panie, jeszcze na stację musimy zajechać (tak, mieszkam na zadupiu). No to spoko: Pan mnie poczęstuje papierosem a ja na 50zł zatrzymuję licznik i tyle :)
@npsr: Jeszcze raz dzięki za info, bez Ciebie byśmy niektórych miejsc nie odwiedzili a szkoda. Ogólnie nam się podobało, Łódź zdecydowanie miasto z potencjałem na coś wielkiego, niestety trochę u was dresów jest i faktycznie niebezpiecznie momentami.

Super są te stare budynki, wchodziłeś kiedyś do nich? Np. do tego ze zdjęcia.
Pobierz
źródło: comment_YTv28VbXFem4MtQY1t5YWY4PjORTw77d.jpg
@mdfk: Co do "dresów" to mamy bardziej wieśniaków niż dresów jak mam być szczery. Zależy od okolicy oczywiście, ale tak w centrum to raczej niegroźni :) Ogólnie Łódź jest jednym z bezpieczniejszych miast, chociaż fakt faktem też mi się na początku wydawało, że jest inaczej :)

Fajnie, że Ci się podobało, zapraszam ponownie :) Ja właśnie siedzę po weekendzie w pracy. Niedziela chyba nie starczyła jednak na wyleczenie kaca do końca
@npsr: To jest budynek przy Księżym Młynie, swoją drogą ta opuszczona fabryka obok tego jeziorka przy osiedlu na Księżym też fajnie wygladała.
@npsr: Psy w którym sensie? ;)

Nas na głównej ulicy jakiś nawalony gościu zdążył zaczepić, także z tym bezpieczeństwem to bym polemizował ;P. No i oprócz tego chyba na każdej ulicy widzieliśmy zataczającego się gościa, a było południe :D.
@mdfk: Psy w sensie Psy nie, policja :) Nie wiem czy nadal, ale kiedyś tam było kilka bydlaków na podwórku :)
#!$%@? ludzi nie brakuje, szczególnie jak szliście z Księżego Młyna to pewnie szliście właśnie menelskimi okolicami :/ To się po woli zmienia, ale jednak jeszcze patologia tam mocno. No właśnie, ale raczej nie groźna :)

Jak was zaczepił?:P Ja się pałętam tu dziwnie ubrany ze sprzętami i w ogóle rzucam
@npsr: Akurat na Księży Młyn jak szliśmy to było spoko ;). Zaczepił nas bo myślał, że patrzymy się na niego gdy oglądaliśmy elewację, ale olaliśmy typa i tyle.

Dlatego mówię, miasto z potencjałem - dużo miejsca na rozbudowę, na prawdę fajnie zrobiona większość budynków. Jedynie młodej krwi tutaj brakuje ;);