Wpis z mikrobloga

Czołem, Motomircy! Chcę kupić swój pierwszy samochód. Budżet do 8k cbln. Co doradzacie? Czy w ogóle w takiej cenie marka/model ma znaczenie, czy raczej egzemplarz? Jeździć dużo nie będę, głównie miasto. 10 tys. km/rok to maks. Dlatego myślę bardziej o benzynie niż dieslu. Moc 100 KM w zupełności mnie zadowoli, wolałbym nawet coś w okolicy 80-70 KM, jeżeli miałoby mniej palić. Hatchback 5 drzwiowy, ale 3 drzwiowym nie pogardzę.
Jakie propozycje? W ankiecie modele, nad którymi się zastanawiam.

TLDR: pierwsza fura, co kupić?

wołam
#samochody #motoryzacja #pierwsze4kola ale też #motomirki bo też się znają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co kupić jako pierwszy samochód?

  • Focus mk1 27.5% (74)
  • Fiesta mk6 8.9% (24)
  • Astra G 23.8% (64)
  • Golf mk4 19.7% (53)
  • Inny (jaki?) 20.1% (54)

Oddanych głosów: 269

  • 26
  • Odpowiedz
@Kink: a jak duze to ma byc? Ile osob bedziesz wozil najczesciej? Jak tylko po miescie, to moze lepiej bedzie jakas Corse/Fieste/Polo wziac. Jest tego troche i jest z czego wybierac w benzynie. W kompaktach kroluja diesle, benzyn malo.
  • Odpowiedz
@Kink: nie słuchaj opinii znafcóf o fordach , foka jeżeli mk1 to od rocznika 2002 , poprawili w nim masę uszczelniającą nadkola i jak nie był uderzony to nie będzie gnił , budżet taki że można się poszukać o mondeo mk3 , komfort dużo większy niż w fokusie silniki 1.8 , 2.0 ,a nawet 2,5 v6 który polecam bo składany z 6-cio biegową skrzynią, i najważniejsze musi być po lifcie wrzesień
  • Odpowiedz
Dzięki wszystkim Mircom za odpowiedź. Trochę daliście mi do myślenia. Do puli weszło parę ciekawych samochodów @BasementThing napisałeś, że Lacetti to nie jest prestiżowy samochód, wygląda bardzo ładnie i wyposażenie też bogate - masz fajną furę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@sailor_73: @plastic11: @cz4rnyy: @KrzysztofKrawczyk: @vanschorst: : @m423: @saper_vodiczka:

Po zakupie się pochwalę i będzie #pokazauto ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz