Wpis z mikrobloga

Co byście polecili nauczyć się 40 letniej kobiecie, która przez ostatnich 20 lat prowadziła firmę, tak w kierunku księgowości?
Naturalnym kierunkiem jest księgowość, gdyż na tym skupiła się przez ostatnie 15 lat. Firma dość mała, więc pełnej księgowości nie było.
Znajomość MS Office pewnie do nadrobienia, angielskiego brak ale zasugerowałem ruszyć zadek i iść na kurs zarówno samodzielnego księgowego, jak i do szkoły języka obcego.

O ile z obsługą programów i językiem mogę podpowiedzieć osobiście to i tak nie zastąpi to profesjonalnych kursów.

Sytuacja wymaga pójścia kogoś do pracy; może polecacie jakieś szkoły oferujące certyfikaty albo ścieżki edukacyjne w tym kierunku.

Wykształcenia wyższego nie neguje i pewnie też zrobi zaocznie dyplom z finansów i rachunkowości, tak na ten moment potrzebny byłby złoty środek w kwestii sposób przyspieszenia całego procesu zdobycia oficjalnego i rekrutowalnego poświadczenia wiedzy.

#lodz #ksiegowosc #kariera
  • 9
@57796b6f70: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Robią kursy księgowe po 1 stopniu ma się egzamin państwowy i tytuł analogiczny jak po zdanym egzaminie zawodowym w technikum. Po II stopniu można być samodzielną księgową (wszystkie uprawnienia itp. poświadczone kolejnym egzaminem państwowym). Mają swój oddział na Piotrkowskiej przy Milionowej
@57796b6f70: Nikt tego nie napisał - kurs ECDL. Za darmo są jak się trafi w wymagania. Dopóki moja matka nie poszła na taki kurs - myślałem, że nieźle ogarniam excela ale teraz dzwonię do niej jak czegoś nie wiem bo wie o takich rzeczach, że nie przypuszczałem, że excel może.