Wpis z mikrobloga

@Camel665: punktem wyjścia naszej rozmowy było założenie przez Ciebie, że czymś niesprawiedliwym jest wyrażanie opinii/decydowanie przez mężczyzn o losie zgwałconej kobiety, na co ja odparłem, że równie niesprawiedliwe (a zarazem niekonsekwentne w Twoim przypadku) jest decydowanie przez innego człowieka o losie płodu, który ma być wyskrobany, gdyż również nie będzie go to dotyczyć.

Teraz powinno być prosto.
  • Odpowiedz
@Camel665: a trzeba było tak od razu, że Ty jesteś z tej samej kategorii ludzi, którzy wierzą, że ziemia jest płaska, że człowiek zyskuje status człowieka w momencie wyskoczenia z macicy i takie tam inne teorie spiskowe, nie marnowalibyśmy obaj czasu na jałową dyskusję. :)

a za radę dzięki, działając przez lata w różnych stowarzyszeniach zdarzało się i organizować koncerty charytatywne, i robić paczki dla dzieci z domów dziecka, i
  • Odpowiedz
trzeba było tak od razu, że Ty jesteś z tej samej kategorii ludzi, którzy wierzą, że ziemia jest płaska, że człowiek zyskuje status człowieka w momencie wyskoczenia z macicy

@Pete1: Z punktu widzenia nauki to uznawanie, że "człowiek zyskuje status człowieka" w "momencie zapłodnienia" jest błędne i to ten pogląd można zrównać z twierdzeniem, że ziemia jest płaska.
  • Odpowiedz
@Pete1: nie no, teraz mocno uogólniłeś, między 1-szym, a 9-tym miesiącem jest tzw. rozwój. Nie będę śmieszkował żebyś się douczył, bo mam wrażenie że rozmawiam z inteligentną osobą, ale nie pomijaj celowo faktu że rozwój człowieka jest procesem rozłożonym w czasie. Żadne wymaganie, po prostu to kolejny z pierdyliarda wątków o obronie wszelkiego śladu potencjalnego życia z którego nic nie wyniknie - uważam że gdyby internetowi orędownicy tej ochrony poświęcili
  • Odpowiedz
@PasozytZawiadaka: Globalnie, legalnie i nielegalnie. Zmierzam do tego, że często wykorzystuje się nagłaśnianie ekstremalnych przypadków do "urabiania" społeczeństwa, aby łatwiej było ich nakłonić do akceptacji aborcji na zdrowych płodach.
  • Odpowiedz
@h0gan: Nie wiem co jest złego w akceptacji aborcji na zdrowych płodach, ale nie ma to tutaj znaczenia, bo rozmowa nie jest o liberalizacji ustawy, a o jej zaostrzeniu - o tym, że jeśli ta ustawa przejdzie to nie będzie można przerwać ciąży ani w przypadku gwałtu, ani wady płodu.
  • Odpowiedz
Nie wiem co jest złego w akceptacji aborcji na zdrowych płodach,


@PasozytZawiadaka: Kwestia moralności. Ja nie akceptuję i wręcz szokuje mnie takie podejście, ale rozumiem że nie każdy musi mieć takie samo zdanie jak ja.
  • Odpowiedz
Miałem coś napisać, ale szkoda gadać, szkoda szczępić ryja.
Może i zachodnia europa jest lewacka, ale my będziemy #!$%@? katolistanem, z narzucaniem jedynego poprawnego myślenia, jedynej, najmojszej racji i jedynego właściwego poglądu.
Chyba pora #!$%@?ć poza Europę, bo jak nie #!$%@? urok to sraczka.
  • Odpowiedz