Wpis z mikrobloga

@Beszczebelny: Wjeżdżasz do Czech, jedziesz na stację benzynową i prosisz o winietę osobową na autostrady. Obsługa Ci mówi co potrzebujesz. To kosztuje jakieś śmieszne pieniądze.
  • Odpowiedz
@Tymian: szukałem, ale pytanie nie brzmiało czy w czechach istnieją winiety, tylko czy z Wrocka do Pragi trzeba je kupować. Lepiej zapytać kogoś kto jechał i ma doświadczenie niż szukać po necie niewiadomo gdzie. Ogarnij.
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: jedziesz piątką na Lubawkę i potem Trutnov, Jiczyn, Podebrady(przed ekspresówką w prawo na miasto skręcasz) i dalej drogą nr 611 aż do Pragi.
Wygodna droga, a za ten kawałeczek ekspresówki(Podebrady - Praga) to nie opłaca się bulić 46 zeta.
  • Odpowiedz
wolisz się tłuc traktem bitym żeby nie zapłacić 46zł


@Tymian: jak jadę tylko do Pragi ze znajomymi, to nie płacę, bo skoro z 280 km jadę 170 km aż do Hradka zwykłymi drogami i mam za 110km*2 płacić 46zł, to wychodzi 21gr/km więc podobnie jak w Polsce i wolę za darmo jechać drogą 11/611.
Dokładnie tak jak mówi @Dare - jest to zajebista, szeroka droga i jedzie się tam bardzo dobrze,
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: jeśli chodzi o winiety, ja jadąc do Chorwacji przejezdzalem przez Czechy i wszystkie winiety kupiłem na mejscu, we Wrocławiu ;) można je dostać przy ulicy Na niskich łąkach w jakimś ośrodku motocyklowym

Pozdrawiam
  • Odpowiedz