Wpis z mikrobloga

Tą rysę na środku ściany (pierwsze zdjęcie) już widziałem z rok temu. Możliwe, że tą przy lewym oknie w dół też. Garaż ma z 10 lat. Ale pozostałe dopiero teraz zauważyłem, więc może ich nie było. Powinienem się martwić? Spadek działki 5% w stronę zielonej strzałki (na drugim zdjęciu). Garaż obsypany ziemią z tej niższej strony i ten chodnik już siada. Zdjęcia otwierać w nowej karcie, to pierwsze trochę poprawiałem stąd te smugi.
#budownictwo #remontujzwykopem
marek22 - Tą rysę na środku ściany (pierwsze zdjęcie) już widziałem z rok temu. Możli...

źródło: comment_vh2zS5Vef2c86pDlIA9bbvd43GbJqRp2.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@kurdwa: dom był wybudowany wcześniej, wewnątrz nic nie widać a na zewnątrz styropian.
Chciałem sobie wykończyć garaż w środku ale teraz nie wiem czy mi się nie zawali. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@marek22: takie pęknięcia to jeszcze nic strasznego. Nie masz jakiś cieków wodnych na działce? jaki poziom wód gruntowych? jakiego typu ziemia? jaki fundament?
  • Odpowiedz
@CzapkaG: fundament taki w mojej okolicy większość robi - ściana fundamentowa lana w ziemię bez ław. Nie wiem jak ze zbrojeniem. W tamtym roku kopałem w najwyższym miejscu (południowy róg) to była glina a spód fundamentu gdzieś na głębokości 2 metrów. Na zdjęciu poziomice są co metr. O wodzie nic nie wiem, nie widać jej i piwnicy w domu nie zalewa. Co mam z tym teraz zrobić?
marek22 - @CzapkaG: fundament taki w mojej okolicy większość robi - ściana fundamento...

źródło: comment_q3HzX4PqV7tRMimvcfpUkdCXv8SQIR7f.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@marek22: Czekaj. Sprawdź za jakiś czas czy się powiększają pęknięcia i pojawiają nowe. Widziałem budynki z pęknięciami w które można było rękę włożyć i nie groziło zawaleniem i spokojnie je można było remontować. Nie panikuj bo jeszcze nie ma powodu. W ostateczności będziesz musiał zrobić ekspertyzę i wtedy podejmował decyzję. Gdzie ta chatka się znajduje?
  • Odpowiedz
@CzapkaG: deszczówka wylatuje przy najniższym rogu (za tym pniakiem, są nawet ślady jak płynie). Dalej jest trawnik, łąka, sąsiad i rzeka.

Tam gdzie jest to pęknięcie na środku ściany, to z drugiej strony jest ściana oddzielająca małe pomieszczenie od dużego. Cały garaż spina płyta stropowa (+ słupki do murłaty - w rogach i 3 na ścianach, łącznie 5 na każdej) która też jest pęknięta, tak samo jak boczna ściana, w miejscu
marek22 - @CzapkaG: deszczówka wylatuje przy najniższym rogu (za tym pniakiem, są naw...

źródło: comment_K6R6844CViGGBisjtmUviPtKPTP4z4Ps.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@marek22: Na moje oko to woda z rynny rozmiekcza glebę i budynek osiada. Wodę z rynien odprowadzić dalej a wokół budynku zrobić drenaż jeśli będzie taka potrzeba. Ale powtarzam że to na moje oko bo nie ma mnie na miejscu.
  • Odpowiedz