Wpis z mikrobloga

#rolki
Mirki, zamówiłem rolki Powersida z kółkami 90mm i łożyskami ABEC 7 mini. Ziomek w sklepie powiedział mi, że może wymienić mi szynę i kółka na 80mm lub 84mm (zamówiłem je z odbiorem w sklepie bladeville), bo to moje pierwsze rolki w dorosłym życiu. Za dzieciaka jeździłem trochę, ale to było 15 lat temu. Cały czas się zastanawiam czy zostawić te kółka czy skorzystać z propozycji sprzedawcy i wymienić na mniejsze kółka. Może ktoś z Mirków coś doradzi? Dodam, że na łyżwach śmigam bez problemu i ogarniam temat. No i jak z tymi łożyskami mini? Sprzedawca w sumie stwierdził jedynie, że od tego się odchodzi, ale nie powiedział jednoznacznie czy są gorsze czy lepsze od normalnych łożysk.
  • 8
@qunio: a co to dokładnie za rolki? Stawiam, że jakieś rekreacyjne. Pewnie jakieś Zeta czy Vi flyte. W takim razie zostaw 90mm, skoro takie rolki już wybrałeś. Jak na łyżwach śmigasz dobrze to mogłeś wziąć coś do FSK, bo na rekreacyjnych to sobie pojeździsz do przodu i tyle ( ͡° ʖ̯ ͡°) Łożyska zostaw, bo one są specjalnie do tych kółek pewnie.
@csmrex: Dokładny model to - SMU Zeta Pure. Chodzi o to, że na stronie bladeville nie było nic z kółkami 80-84mm i moim rozmiarze stopy oraz cenie jaką założyłem (te powyższe 419zł). Sprzedawca powiedział mi, żebym zamówił 2 rozmiary tych z kółkami 90mm do ich sklepu i wybiorę sobie idealny rozmiar, a kółka, łożyska i szynę będzie w stanie mi wymienić na coś podobnego jeżeli chodzi o jakość i na zwykłe
@qunio: No jak chcesz rekreacyjnie to 90mm bierz, bo będziesz szybciej jechał. Nie wiem czy te łożyska to nie są 688, bo takich używają w rolkach speedowych, więc dostępność normalna. Serwisować można, czyścisz łożyska benzyną, dajesz nowy smar i jedziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak dbasz to starczą na długo.
@csmrex: Dzięki za podpowiedź. W takim razie zostawiam te 90mm i łożyska mini, z tego co udało mi się wyczytać, są to właśnie 688. Z tego co widzę w tych moich rolkach mam magnezową szynę, masz jakieś doświadczenia z taką szyną? Chyba standard to aluminium i tworzywo sztuczne.
@qunio: dupy nie urywają, kołka to wyglądają jakby miały zaraz się skończyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja nie orientuje się zbyt dobrze w rekreacyjnych, więc nie pomogę za dużo. Ważne żeby były wygodne, dobrze trzymały stopę i nogę. Sprawdź czy nie wyginają się na boki itp.
@csmrex: No właśnie martwi mnie trochę to, że mają duży rdzeń, a mało powierzchni ciernej i przez to szybko się skończą. Dzięki za porady! :)