Wpis z mikrobloga

kurde, murki, pomocy. wyskoczyło mi podczas grania okienko z upgradem do Windows 10 (którego NIE CHCĘ i od roku klikam NIE), zamknęłam to okno bez czytania bo ranked i nie było czasu na pierdoły, a potem poszłam sobie po grze do innego pokoju obejrzeć film, wracam, a tu 25% zaktualizowane. w ferworze paniki i braku reakcji na cokolwiek odpięłam laptopa z prądu xD i przerwałam tę manianę. po odpaleniu laptopa na nowo przywrócił mi poprzedni system (czyli 8.1), ale teraz ZNOWU pojawiło się odliczanie do aktualizacji do Windows 10 A JA NIE CHCĘ. zaznaczyłam, żeby za 8h pobrało, ale jak zrobić, żeby nie pobrało W OGÓLE? nie było takiej opcji do wyboru. czuję się jak na tykającej bombie, jak jutro odpalę kompa to mi zacznie pobierać Windows 10 i znowu się zacznie. jak to zatrzymać? czy wyłączenie aktualizacji w ustawieniach rozwiąże ten problem? PLS POMOCY to ważne.

#pytanie #windows #komputery #systemyoperacyjne #windows10 #windows81
SScherzo - kurde, murki, pomocy. wyskoczyło mi podczas grania okienko z upgradem do W...

źródło: comment_R2jrqutXfjiZcHOxHGPJg6OjNhnXwcTa.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@genesis2303: Właśnie z XP nadal korzysta dużo komputerów mimo że już nie ma wsparcia.
Właśnie zmuszenie do przejścia z 7 i 8 na 10 spowoduje, że nie trzeba będzie ich wspierać tak długo jak XP.
Lepiej wspierać jeden system niż kilka.
  • Odpowiedz
@piotrulos: dla MS pewnie tak, ale dla użytkowników lepiej żeby sami mogli jak najdłużej siedzieć na tym systemie na którym chcą. Mnie się na siódemce nadal podoba, na 10 może kiedyś przejdę, obecnie nie widzę sensu. Na 7 działa praktycznie wszystko, na 10 nadal są programy które robią problemy, czytałem też że MS zastępuje programy które instaluje użytkownik własnymi domyślnymi, maszynki inwigilacyjnej o ile się orientuje wyłączyć nie sposób, gdzie
  • Odpowiedz
@genesis2303: dla mnie jak i innych twórców programów czy aplikacji, trzeba sprawdzać czy działa na każdej wersji od XP w górę i wspierać. Owszem twórca może chrzanić inne wersje i wspierać jedną, ale daleko na tym nie zajedzie.

ytałem też że MS zastępuje programy które instaluje użytkownik własnymi domyślnymi, maszynki inwigilacyjnej o ile się orientuje wyłączyć nie sposób, gdzie w 7 wystarczy wywalić kilka/kilkanaście łatek.

Słowo klucz "czytałem", jakoś używam
  • Odpowiedz
@piotrulos: no przykro mi, ale to chyba rynek weryfikuje, co mu najbardziej odpowiada, prawda? takie wciskanie na siłę się odbija potem czkawką i ludzie mogą rezygnować z usług danej firmy. niektórzy narzekają, że np. Apple wymusza na użytkownikach zmianę na nowszy sprzęt, a Microsoft co teraz robi? wsparcie jakiejś wersji systemu to jedno, bo nadal jest wybór - można zostać przy starej, niewspieranej wersji, prawda? ale jeśli ktoś mi instaluje
  • Odpowiedz