Wpis z mikrobloga

Mireczki, polecilibyście laikowi jakieś buty do biegania?
Powierzchnia: 95% twarda (w sensie chodnik, asfalt).
Wydaje mi się, że biegam względnie normalnie, tzn. nie jestem pronatorem ani supinatorem, a jak jestem to się najwyżej dowiem za jakiś czas i wtedy będę się martwił o nowe buty.
Biegam raczej na krótkich, ewentualnie średnich dystansach - do 10 km. Zdarza mi się biegać w deszczu, jeśli to ma jakieś duże znaczenie. Na pewno wolę chłód od upałów.
Budżet zasadniczo ograniczony nie jest, ale wiadomo, że im taniej tym lepiej. Nie zależy mi na kosmicznych technologiach i najmodniejszym designie, chcę po prostu obuwie przeznaczone do konkretnego celu, bo choć biegać można i w zwykłych trampkach, to trochę mi szkoda nóg.

tl;dr: szukam butów do biegania, tanio ale bez cebuli, amator, neutralna stopa, powierzchnia: asfalt.

Jeśli nie możecie polecić konkretnego modelu, to chociaż podpowiedzcie u którego producenta najlepiej się rozglądać.

#pytanie #pytaniedoeksperta #bieganie #biegajzwykopem #buty
  • 9
@masowy_solipsyzm: gdzie mieszkasz? Jakies wieksze miasto? Spradz czy nie masz u siebie asics outlet store (maja tylko fanpage na fb). Idz tam i wez cos z zeszlego sezonu za 100pare zloty.
Jesli amator itp nie pchaj sie w buty za 250-300zl jesli nie wiesz co kupic.
Zabiegasz na amen jedna, dwie pary bedziesz wiedzial co kupic.
Ja bym celowal moze w asics trainery, model z 2015 to bardzo dobry but treningowy,
@PurpleHaze: Kraków. Ale do factory trochę nie chce mi się jechać :D Na szczęście są inne sklepy. I plan jest właśnie taki, żeby do jakiegoś (albo paru) pójść i przymierzyć, ale chciałbym iść już z jakimś pomysłem, żeby nie przymierzać wszystkich jak leci, tylko mieć punkt zaczepienia.
Jak polecane buty źle mi będą leżeć na nodze, to rozejrzę się za innymi. Czy to będzie 100 czy 300 zł - wielkiej różnicy
@masowy_solipsyzm: powiem tak, nie przymierzysz, nie bedziesz wiedzial ktore sa wygodne :)
A czemu polecam cos taniej niz drozej, wlasnie m.in. ze wzgledu na amortyzacje.
To nie dziala tak, ze na asfalcie jesli nie bedzie 20mm sloniny pod stopa to ci kolana wybuchna. Duzo zalezy od techniki, doswiadczenia, budowy ciala, stopnia sprawnosci itd...Tyle ze czasem zbyt duzo amortyzacji jest gorsze niz jej brak.

Na stronie asicsa i bodajze brooksa tez, masz