Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, rozglądam się za pierwszym "porządnym rowerem" (do tej pory całe życie jakieś górskie za 600 zł / 40 letnie kolarki, teraz do 3-4k). Problem w tym że mam 2 metry wzrostu i lubię wygodną pozycję (kierownica - wysoko, nie chce się mocno pochylać).
Rower do jazdy głownie asfaltem / czasem jakieś leśne drogi więc pewnie jakiś cross - jesteście w stanie nakierować mnie na jakieś modele / firmy? Najbardziej zależy mi na wygodnej niezbyt pochylonej pozycji (tak, wiem że prawdziwi rowerzyści tak nie jeżdżą :P ) .
#rower
  • 24
@Ostah: to są bardzo uniwersalne rowery. Jeśli będziesz jeździł po trasach mieszanych

Rower do jazdy głownie asfaltem / czasem jakieś leśne drogi

To masz jak znalazł. W przypadku przełaja zmieniasz tylko pony na uniwersalne, bo w gravelach już takie są. Zobacz np.
brachistochrona - @Ostah: to są bardzo uniwersalne rowery. Jeśli będziesz jeździł po ...
@brachistochrona: wydaje mi się że one wymuszają pozycje sportową (kierownica jest niżej od siodełka / na równi z siodełkiem) a wygodna pozycja jest dla mnie najważniejsza (zwłaszcza że z reguły siodełko mam na maxa do góry przez co muszę się strasznie pochylać), pozycja to główny powód zmiany rowera :)
ale kierownicy nie można pewnie za bardzo podnieść?


@Ostah: no nie da rady za bardzo, można kombinować coś z mostkiem ale to taka proteza by wyszła. Może coś z rowerów crossowych tak jak piszesz, tam nie będzie z tym problemu. Niestety nie pomogę bardziej
@zukikiziu: mam w raypal comet 500mAh i w trybie ciągłym na maxa wytrzymała około 3h. Nie wyłączyła się, ale światło już mocno przygasło. Tryb migający testowałem już podczas jazdy, przy temperaturach 0-7 st. C, no i tak średnio wychodziło. Na trzeciej przejażdżce już mocno przygasała.
Ostatnio się nawet uprała i działa, choć od tamtej pory jej jeszcze nie zakładałem:) Spróbuję trochę styki przeczyścić i zabezpieczyć.