Wpis z mikrobloga

@vgf_: Sprawdzalem. I Sciskalem co by jeszcze mniej bylo @czrls: krecone na 3mm, 4 oczka bodajze wyszly (nie wiem jak to liczyc, bo sa jeszcze polowiczne od koncow drutow), chcialem dac 6, ale by grzalka dotykala metalu od komina :/
@Makku11: ciepłe - witamy w krainie Claptona. Taki urok, zjedź z mocą albo otwórzvairflow .
Pryska - postaraj się delikatnie odsunąć knoty od dziury na airflow - prawie zawsze to jest przyczyna - w pionie między dziurą a zwojami masz mieć tylko powietrze, knoty muszą iść po bokach, bliżej słupków nawet.
@Waspin: Dziura na airflow to ta pod drutem, co nie? Czyli mam bliżej "ścianek" przesunąć? Tylko teraz to ja dopiero to naprawię chyba jak cały zbiorniczek wyvapuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Makku11: na przyszłość - mam 6 - na 2,5mm da się wcisnąć, wychodzi 0,37-0,41 (czasem więcej nóżek zostaje). Nie dziwię się, że 0,3mm nie włazi, bo mam dokładnie te 0,5mm luzu do ściany.
@Makku11: tak, dziura pod grzałkami, z takim kołnierzem. Zerknij, czy łuk waty nie opiera się o ten kołnierz i po prostu delikatnie ją przesuń, wystarczy, że między nią a kołnierzem jest 0,1mm luzu i że pojedyncze włókna nie są na drodze powietrza.
@Makku11: ja drut dotknie ścianki - będzie zwarcie. Jak bawełna, to na 90% nic się nie stanie, w pojedynczych przypadkach zacznie kapać liquid na zewnątrz ale to byś musiał tą bawełną tą ścianę "docieplić" najpierw.
@Makku11: za 1 razem to nie, ale jak przepalam i zmieniam knoty, to myję pod wodą cały deck, potem na kaloryfer i schnie, wickowanie i dalej. Mam wrażenie, że wymywa to z drutu syf, który został po przepalaniu. Jak tego nie robię, na knotach osadzają się czarne płatki.
@vgf_: a w sumie to jak sprawdzic czy nie ma hotspotow? sciskalem rozgrzany drut co by to zminimalizowac, ale tak naprawde to nie wiem jak takowy wyglada xD miejsce gdzie drut robi sie bialy?
@Makku11: ja przepalam jak zmieniam wicki, czyli co 75-90ml (czyli co 3 dni). Clapton łapie sporo. Strzela do ust? Clapton sam z siebie minimalnie "śnieży", spróbuj podciągnąć mocą do góry. Ale wtedy będzie cieplej.
@Makku11: jak cała grzałka jeszcze nie jest czerwona, to widzisz "paski" w poprzek, które już są - to są owe hotspoty. Na normalnym drucie to - jak nazwa wskazuje - plamy ciepła w miejscu gdzie prąd skacze ze zwoju na zwój, zamiast grzecznie płynąć dookoła.