Wpis z mikrobloga

@mck14: Nie bardzo to pomaga w tym przypadku. Nie dopisałem, że chodzi o zmianę kąta - niekoniecznie musi to być 30 i 45 (wtedy rzeczywiście jest łatwo, ale jeśli kąt wynosi 31 i 44 - trochę trudniej).
  • Odpowiedz
Dziecinko - w twoich przykładach masz dane dwa boki. Tutaj masz dany kąt i jeden bok.


@komandor:

1. Nie dałem żadnych przykładów

2. Jak zgaduję, każdy z tych trójkątów ma tez kąt prosty - zgadłem? Tak napisali w podręczniku? no to masz już #!$%@? dwa... a nie, czekaj: jak masz dwa, to masz łącznie trzy kąty w trójkącie! i jeden bok. Akurat, żeby wyliczyć wszystko co się da z tym
  • Odpowiedz
Dziecinko - w twierdzeniu Talesa nie masz nic o kątach a tylko o dwóch przyprostokątnych. Tutaj masz dany kąt i jeden bok.


@OldFuckinPyroRex: Kąt prosty w niczym tu nie pomoże. Trzeba jakiś wzór oparty o sinus kąta i długość przyprostokątnej. Nic wspólnego z Talesem.
  • Odpowiedz
Kąt prosty w niczym tu nie pomoże.


@komandor: Ale masz ten kąt, czy go nie masz? Bo powiedzmy, mając tlyko jeden kąt, i jeden bok, sprawa się troszkę komplikuje.

Trzeba jakiś wzór oparty o sinus kąta i długość przyprostokątnej.


@komandor: no to go znajdź, zastosuj i włala.
  • Odpowiedz
@komandor: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
jak w trójkącie prostokątnym w którym jeden z kątów ma 30 stopni drugi ma mieć inną wartość niż 60?
tak z ciekawości zapytam, która klasa?
  • Odpowiedz