Wpis z mikrobloga

Nie mogę znaleźć układu, który działał by podobnie do 4066, z tym że zamiast rozłączać (rozłanczać) to zwierał by do drugiego pinu. (No i musi wytrzymać przełączanie kilka razy na sekundę przez 10 lat.)

Chyba, że ma ktoś pomysł jak zrobić takie coś przy pomocy tranzystorów. Nie chciał bym jednak zaprzęgać ujemnego napięcia do układu. No to po prostu jest przekaźnik tyle, że nie będzie różnicy w mocy (czyli przełącznik?).

  • 4
zamiast rozłączać (rozłanczać) to zwierał by do drugiego pinu


@xaoc: Nie rozumiem problemu. Możesz przecież połączyć dwa takie klucze i sterować jeden z nich sygnałem odwróconym - wtedy uzyskasz przełącznik a nie wyłącznik.

No i musi wytrzymać przełączanie kilka razy na sekundę przez 10 lat


@xaoc: To jest około 3 miliardy cykli. Generalnie taki klucz to jest tranzystor, nie powinien mieć problemu z wytrzymaniem takiej ilości cykli a jego wytrzymałość
@bialytaboret: Dziękuję bardzo. O to chodziło.

Nie rozumiem problemu. Możesz przecież połączyć dwa takie klucze i sterować jeden z nich sygnałem odwróconym - wtedy uzyskasz przełącznik a nie wyłącznik.


@4833478: Muszę się już martwić o obrócenie sygnału. I dwa układy scalone, to zajmuje więcej miejsca (a w moim przypadku ma to znaczenie), jest droższe i bardziej skomplikowane. Już wolałbym dwa tranzystory po prostu dać równolegle z tym samym źródłem i