Wpis z mikrobloga

@remi13: No przecież to jest kwit wzywający do przesłania właściwych dokumentów. Chiny, a nie Holandia, kumplu. Idioci tam nie pracują, a deklaracja CN22 robi swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@remi13: masz tam opisane, co masz przesłać. Ksero dowodu osobistego, screen z transakcji i jakiś paypal/konto bankowe bym jeszcze dorzucił. :)
  • Odpowiedz
@MichalQ20: No a jakby Holender wysłał mi paczkę to przecież nie musiałby nic płacić bo oba kraje należą do UE. To przecież przepakowanie powinno być równoznaczne z ponownym nadaniem przesyłki. Skąd UC wie, że taka paczka nie była opodatkowana...

@LatiV: Nie, ale zainteresował mnie fakt, że nadawcą na dokumencie jest Holandia i teraz próbuję zrozumieć skąd taka decyzja UC.
  • Odpowiedz
No a jakby Holender wysłał mi paczkę to przecież nie musiałby nic płacić bo oba kraje należą do UE.


@remi13: Ale jakby paczka tak po prostu do niego przyszła, to on musiałby zapłacić VAT. A to zostało wysłane tylko poprzez holenderską pocztę z Chin do Polski, a że idzie przez Holandię i jaki tam Holender się tym zajmuje, to nie znaczy, że ta paczka jest do niego, a on sam
  • Odpowiedz