Wpis z mikrobloga

@qbol1234: ale mam oddzielną klasę Tag, te PostTag i LinkTag są tylko klasami pośredniczącymi odzwozrowującymi moją tabelę post_tag i link_tag z bazy danych, tj zawiera w sobie objekt klasy Tag i klasy Post, dlatego nazywanie tego jako interfejs Tag/ITag wydaje mi się bez sensu
@qbol1234: jak to nie ma sensu ? po to jest interfejs żeby łączyć klasy które mają podobne funkcjonalności, no ale widzę jesteś osobą chyba która tworzy interfejs oddzielny dla każdej klasy xD
@qbol1234: nie dzielą funkcjonalności 'tag', posiadają w sobie tag, PostTag posiada w sobie post, LinkTag posiada w sobie link obie są klasami łączącymi tag(funkcjonalność wspólna) i post/link, dlatego interfejs wydaje mi się tutaj przydatny żeby nie tworzyć serwisu który będzie miał taki sam kod dwa razy tylko operował na innych obiektach.....
@qbol1234: ale ja w LinkTag i PostTag nie będę wołał metod z post/link żadnych, jak to odpowiadał na metody ? w ogóle rozumiesz jak to ma wyglądać czy nie ?

mam:
Post który ma już interfejs TagAbleInterface/ITagAble
Link który ma już interfejs TagAbleInterface/ITagAble
mam klasę Tag
i teraz mam PostTag i LinkTag - i nie wiem jaką tutaj nadać nazwę interfejsu aby sensownie się nazywała, będzie ona miała w zasadzie jedną
@Jurigag: No dobra, nie wiem do końca co chcesz osiągnać, ale jeśli chodzi o nazwę, to pomyśl co ten nowy interfejs ma osiągnąć? Jeżeli Taggable ma umożliwić tagowanie czegoś, to ten 'nowy' ma zrobić co? I to powinno ci ułatwić dobranie nazwy. :P
@qbol1234: chcę po protu osiągnąć to aby w serwisie operować na jednym obiekcie(znaczy i tak musżę w pewnym momencie sprawdzić co to za klasa aby stworzyć PostTag/LinkTag), ale żeby w obu mieć tą samą jedną metodę która potem ustawi mi link/post :P