Wpis z mikrobloga

@rzet: wiem, ale rozważam różne opcje (np. studencką podobno łatwo dostać, wystarczy iść na jakiś kurs jeden dzień w tygodniu). Nie mam takiego doświadczenia żeby mieć pewność dostania wizy pracowniczej.
@Seraf: No więc tak, frontend developer here (skupiam się na JavaScripcie). Nie mam skończonych żadnych studiów, aktualnie realnego doświadczenia 6 miesięcy jako freelancer. Teraz idę na etat jako JavaScript developer (sporo dobrego doświadczenia zdobędę dość szybko).
W planach mam emigrację do Australii, Sydney na początek (mam tam u kogo się zatrzymać, ale jakby mnie jakiś dobry mirek przygarnął w innym miejscu to może się coś zmienić).
Jakie są realne opcje dla
@MrGreeneye: Jeśli nie masz skończonych studiów informatycznych i masz jedynie 6 miesięcy doświadczenia, to wizy Skill nie dostaniesz.

Zdobycie wizy sponsorowanej, będąc w Polsce i to z takim doświadczeniem też jest raczej nierelane. No chyba, że masz tu jakiegoś znajomego w branży, który może Cię polecić.

Możesz zrobić tak, jak ja zrobiłem rok temu. Przyjechałem tu na wizie Work and Holiday. Znalazłem pracę w IT. Po pół roku pracodawca wystąpił o
@aussieaussieaussieoioioi: dlatego myśle w perspektywie roku od teraz i 1.5 rocznym doświadczeniem. Ew entualnie dwuletniej perspektywie, jak wtedy wyglądają moje szanse? Czy wiza work and holiday nie wymaga bycia studentem i wydają ich tylko 200? Dzięki serdeczne za odpowiedzi.
@MrGreeneye: Nie musisz być studentem. Napisałeś wcześniej, że nie masz skończonych studiów - a masz ukonczone chociaż dwa lata studiów? Tutaj masz oficjalne wymagania co do wizy Work And Holiday dla obywateli PL: Program „Zwiedzaj i Pracuj” Australia. Musisz mieć ukończone przynajmniej dwa lata studiów.

I masz rację z tym limitem. Tylko 200 wiz rocznie dla Polaków.

1.5 roczne doświadczenie dla wizy Skill również nic nie daje. Ja starałem się
@MrGreeneye: wydaje mi się że najlepszym sposobem jest niestety najgorsza z możliwych opcji a więc wiza studencka i szukanie sponsora na miejscu.
Jak masz się gdzie zatrzymać to super, bo to zaoszczędzi bardzo dużo kasy szczególnie w Sydney.
W czasie "studiowania" tutaj spróbuj znaleźć pracę ... nawet że tak powiem za pół darmo ... bo Twoim jedynym celem w momencie przyjazdu będzie to, żeby Twój pracodawca zasponsorował Ci wizę przez 2
@Seraf: Lipa, liczyłem, że będzie choć trochę łatwiej, ale się nie poddam. Posiedzę tutaj rok czy dwa i prawdopodobnie zrobię jak mówisz. Postaram się odłożyć trochę pieniędzy, pojadę tam na "kurs" i na miejscu będę się starał coś ogarnąć.
@Seraf: @aussieaussieaussieoioioi: A ja mam pytanie jak to jest z tym perm residency. Powiedzmy ktoś jedzie na Work & Holiday, pracuje sobie w zawodzie spoza listy Skilled. Po załóżmy roku dostaje od pracodawcy wizę sponsorską. Pracuje tak 2-3 lata. I mimo tego że nie pracuje w zawodzie (i tym samym nie zbiera doświadczenia) z listy Skilled, może ubiegać się o permanent residency?
@loculi: powiem ci ze z 1,5 rocznym doswiadczeniem w JS, wizą studencką, która ogranicza Cię do 20h tygodniowo, brakiem studiów to marnie to widzę nawet w PL. Tu w Sydney o pracę w IT jest dość ciężko, w większości przypadków szukają 5 lat doświadczenia, bo biura są drogie. Ja pracuję z młodziakami m.in w JS, ale nieźle staramy się ich filtrować, no i bez dobrej wizy raczej nikogo nie przyjmujemy. Na
@t3rmi: Dzięki, liczę na to, że w ciągu 1-2 roku uda mi się jakoś wykazać, wziąć udział przy czymś bardziej rozpoznawalnym żeby moje szanse wzrosły. Poddać się nie poddam i prędzej czy później mi się uda, nawet jeśli na stałą wizę będę musiał poczekać 4-5 lat ;).
@loculi: dzięki za zawołanie