Wpis z mikrobloga

Mirasy, czemu w cenach laptopów są tak duże różnice w cenach? Np. Lenovo z i3-5005u, 4gb ram, dyskiem 500gb i intelem hd 5500 można spokojnie dostać za 1300-1400zł, a Delle z identyczną specyfikacją zaczynają się od 1600 zł w górę. Te Lenovo są tak tandetnie wykonane?

Szukam czegoś dla siebie, powyższa specyfikacja do office, filmów, internetu i stronghold crusader hd spokojnie mi wystarczy, tylko nie wiem czy warto dokładać np. do Della czy nie.

#laptopy #komputery #laptop
  • 11
@w33maks: kupiłem ze 3lata temu acera za 1050zł, parametrami nie odstawal od konkurencji za 2000zł. Po tych kilku latach uważam, że zrobiłem zakup życia, działa bardzo stabilnie i szybko. Jednak może mam szczęście bo rozkręcając go i widząc jak chinczycy go wykonali (tasma klejąca w środku, tandetny plastik itd) łapałem sie za glowe.
Wyjdzie na to że pewnie dołożę, od 3,5 roku pracuję na bardzo tandetnie zrobionej Toshibie.
Między zestawem i3-4005u + hd4400 a i3-5005u + hd5500 odczuję różnicę w codziennej pracy z internetem, officem itd?
@w33maks: Raczej nie odczujesz wielkiej różnicy. Polecam brać coś z dyskiem SSD, bo on daje największego kopa przy takiej codziennej pracy - czas ładowania systemu i programów to niebo a ziemia w porównaniu z HDD.
@januszekkk: To coś się musiało zmienić na gorsze w ostatnich latach, bo mój prawie czteroletni IdeaPad Z570 cały czas się świetnie trzyma. Co prawda jest parę drobnych rys na obudowie, ale to pewnie moja wina - nosiłem go na studbazę w plecaku razem z walającymi się luzem długopisami. Za to w Asusach czy Acerach w podobnym wieku często widywałem połamane zawiasy. Nie wiem, wydaje mi się, że to zasługa aluminiowej obudowy
Konfiguracja fabryczna z SSD jest sporo droższa, korzystniej wymienić SSD we własnym zakresie po zakupie. Lenovo maja problemy z obudowami. Acer, Asus mniej. Dell do tej pory robi najtrwalsze obudowy.