Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad kupnem skutera. Używałbym go głównie do jazdy po mieście, a może czasami na jakieś małe weekendowe wypady poza miasto. Moje dotychczasowe doświadczenia z jednośladami to jazda od czasu do czasu starymi motorowerami 50 cm3. Chciałbym Was prosić o pomoc i odpowiedzi na kilka pytań, które rozwiałyby moje wątpliwości.

1. Nowy czy używany? Markowy czy chiński? Jeśli chodzi o to pierwsze, to skłaniam się ku nowemu sprzętowi, żeby uniknąć zakupu czegoś niepewnego i mieć większą gwarancję bezawaryjności. Bardziej zastanawia mnie druga kwestia. Jako że to byłby mój pierwszy taki pojazd, byłby to w pewnym sensie zakup na próbę - nie wiem czy sprawdzi się u mnie na co dzień, więc wydaje się rozsądnym kupić jakiegoś taniego chińczyka za 3000 PLN. Jednak z drugiej strony fajnie by było mieć coś porządnego, na lata. Z lepszych sprzętów upatrzyłem sobie poniższe - co o nich sądzicie? Te 6000-8000 PLN to już maksimum na co mogę sobie pozwolić. A może macie jakieś inne propozycje?
a) Suzuki Address 125
b) Kymco Agility 50 4T
c) Kymco Agility 125
Czy do kufra pod siedzeniem mieszczą one pełny szczękowy kask?

2. Ile mniej więcej kosztuje rocznie ubezpieczenie OC+NWW i OC+AC+NWW w przypadku skuterów 50 cm3 i 125 cm3? Mam 25 lat i pewnie jakieś zniżki ze względu na to, że od 4 lat jestem współwłaścicielem samochodu.
Pobierz splasz - Zastanawiam się nad kupnem skutera. Używałbym go głównie do jazdy po mieście...
źródło: comment_WwpyfuDoQrGiETpPnAyNcpJdltO1cs74.jpg
  • 1