Wpis z mikrobloga

Pytanie odnośnie dźwięku
xbox one > HDMI > amplituner yamaha rx-v577>hdmi>TV
jak/gdzie włączyć w xboxie by sygnał dźwięku był podawany do amplitunera w Dolby ?
Aktualnie na ampli widnieje napis PCM, sprawdzane z grą TR
takie samo połączenie z PS4 i jest DD
#xboxone
  • 6
@valdman: ale po co tak kombinować? ja mam podłączone urządzenia wejściowe (xo,ps4) pod TV przez HDMI, a potem jednym kablem optycznym od TV do amplitunera. To rozwiązanie eliminuje ciągłe przełączanie wejść na amplitunerze. Co do ustawienia Dolby to sprawdzę dzisiaj u siebie w xo
@foqus: Mam dużo sprzętu i w TV brakuje wejść HDMI, druga sprawa, tylko w xboxie brak hdmicec, a reszta sprzętu śmiga super (przykład wybieram w TV na liście np ps4 i z automatu ampli przeł. się na ps4, konsola się wł.) nic nie muszę przełączać tylko w TV wybieram przykładowe ps4). kolejny sprawa to mój super TV jak otrzymuje po hdmi sygnał wielokanałowy to wypuszcza go po optyku jako tylko stereo
@foqus: Chyba rozwiązałem sprawę, tylko czy na 100%. po wybraniu opcji, Bitstream wył. na ampli. pokazuje się DTS, tylko czy tak ma być ? nawet nie wiem co daje wył. bitstream, logicznie to wybranie opcji 5.1 lub 7.1 dla wielokanałowego, lecz wtedy mam PCM. sprawdzałem kable HDMI, różne kanały hdmi in w ampli i tylko opcja bitstream wył wyświetla komunikat DTS.