Wpis z mikrobloga

Murki, wczoraj dostałem Repeater Mi wi-fi (xiaomi wifi amplifier) i głowię się jak go skonfigurować. Zazwyczaj podpinało się do punktu dostępowego (sieci), który generuje repeater i wchodziło na stronkę z konfiguracją. A na youtube kitajce instalują jakąś apkę (Mi Home) na na smartfonie i tam coś konfigurują. Ok zainstalowałem ale to cholerstwo od razu ma kreatora konfiguracji ale Rutera Xiaomi, do którego podpina się ten repeater a on automatycznie klonuje sieć z tego rutera tylko że ja rutera Xiaomi nie posiadam i nie mogę nic zrobić na tej aplikacji bo bez rutera ta aplikacja nie działa. Czytałem niedawno, że ktoś podpinał ten repeater do innych ruterów i wszystko działało więc poproszę o jakąś podpowiedź?
#aliexpress
  • 12
  • Odpowiedz
@ArtyQ: do rutera xiaomi podobno wystarczy wpiac i sam sie skonfiguruje do niego, chyba bylo cos o niebieskuej lampce ze ma sie zaswiecic lub migac.

jesli chodzi o inne rutery to musisz przrz apke skonfigurowac
  • Odpowiedz
@leszek_SK: Potwierdzam lampka ma być niebieska tylko trzeba uważać na wersję apki.
Działa tylko ta
Po założeniu trzeciego konta na stronie Xiaomi i kilku zmianach hasła zainstalowałem prawidłową wersję bo do innych za Chiny ludowe nie da się zalogować...
Repeater skonfigurowany, ale kitajców przeklołem za brak prostej stronki konfiguracyjnej i patyk się lekko grzeje ale hula...
  • Odpowiedz
Mój hula świetnie i jak się go raz odpali to nawet zaniki napięcia mu nie straszne, wstaje bez problemu. A ostatnio podłączyłem go przez wyłącznik czasowy i od 1:00 do 5:00 oszczędza prąd.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz