Wpis z mikrobloga

#elektronika #majsterkowanie #grymiejskie #deaddrop #esp8266 mam pytanie może głupie, może nie może @Forbot coś wie.
Plan jest prosty, na płytce ESP postawić coś ala serwer www i hotspota, pochować takie w przestrzeni miejskiej i zrobić z tego grę. Ale rodzi się problem, jak zrobić by taka płytka była w stanie żyć w dziurze w murze ( skąd można pobierać energie) myślałem o cewce i duużym kondensatorze by ładować z szumu eteru, ktoś coś wie?
  • 15
  • Odpowiedz
myślałem o cewce i duużym kondensatorze by ładować z szumu eteru, ktoś coś wie?


@wytrzzeszcz: to może dopasują ja jeszcze do częstotliwości 2.4Ghz, wtedy samo od siebie się będzie ładować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tesla był by z ciebie dumny Mirku!
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: absolutnie nie miałem na celu zakpić z pomysłu - dla mnie to po prostu czary, bo nigdy nie pomyślałbym, że coś takiego może zadziałać.

Ale jak masz się okazać być drugim Teslą i popchnąć świat o lata świetlne do przodu to napiszę jasno, żeby później historycy nie wieszali na mnie psów - sprawdź czy to zadziała.

Kiedyś jeden facet też miał głupi pomysł, że można obejść się bez świeczek,
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: Nic z tego kolego, nie tacy kozacy próbowali zasilać beacony z powietrza, z umiarkowanym skutkiem http://www.decom.fee.unicamp.br/~cardieri/NotasDeAula_IE308/05690588_EnergyHarvesting_Artigo7.pdf
Tutaj akurat mieli mocny sygnał. Może z bt 4.0 LE by coś się udało, ale na pewno nie z wifi
Btw, jakbyś się decydował na wifi z baterią, to wcale niewiele więcej od esp pobiera router na ar9331 (przeciętnie 0,5W) np gl-ar 150, a jest na nim o wieeele łatwiej postawić to czego
  • Odpowiedz