Wpis z mikrobloga

5498 - 1 = 5497

Tytuł: Cujo
Autor: Stephen King
Gatunek: Horror
★★★★★★★

Korzystając z urlopu chorobowego udało mi się w końcu przeczytać do końca tą książkę :)
Miejscami była męcząca, akcja się kiepsko rozwijała czy opisy były zbyt długie ale mimo wszystko oceniam ją pozytywnie.
Po raz kolejny wykorzystanie zwierząt, tym razem tytułowego bernardyna Cujo, w powieści Kinga wyszło dobrze moim zdaniem.
Cujo od zawsze był bardzo pokojowo nastawionym bernardynem lubiącym dzieci. Jedna z jego wypraw na pobliskie mokradła sprawiła, że jego charakter zmienił się diametralnie.
Wszystko oczywiście za sprawą nietoperza, który araził go wścieklizną. Zakończenie historii też ma swój smaczek, ale o tym w poniższym spoilerze.
CZYTASZ GO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. ZAWIERA SZCZEGÓŁY ZAKOŃCZENIA HISTORII.


Standardowo garść cytatów, które uznałem za warte przekazania dalej :)

Gdyby lojalność była papierem toaletowym - mówił z goryczą Roger - korciłoby cholernie, żeby podetrzeć nią sobie dupę, stary.

Na boisku Legionu Amerykańskiego, gdzie urządzony był ogródek zabaw, płakał i czepiał się jej, i musiała odrywać od swojej bluzki jego paluszki, odginając każdy z osobna. Czuła się przy tym bardziej jak nazista niż kochająca mamusia: "Zostaniesz w ogródku, ja?". Ja, meine Mutter!

Potem oczami wyobraźni ujrzał penisa tego mężczyzny - jego #!$%@? - jak się w nią wciska. "W siodło" - to określenie przyplątało się nie wiadomo skąd i jęło kołatać idiotycznie po głowie. Ujrzał ich, jak się pieprzą przy akompaniamencie Gene'a Autry'ego: Znowu jestem w siodle, tam gdzie przyjaciel jest przyjacielem...

Świat jest jednak cholernie kruchy, kruchy jak wydmuszki, wszystkie z wierzchu pięknie pomalowane, ale puste w środku.

To dla ciebie, ty naciągaczu opieki społecznej, pomyślał George Meara. Uniósł nogę i zadął na swoim puzonie. Ależ wyszło mu to pierdnięcie. Trzeba będzie cholernie uważać w towarzystwie.

Wytłumaczył już sobie, że zdemolowanie domu Trentonów nie było aktem obłędnej zemsty, lecz protestem rewolucyjnego anarchisty - wyzwaniem rzuconym parze tłustych burżuazyjnych świń, ludziom, którzy płacąc posłusznie podatki i regulując rachunki telefoniczne, ułatwiają faszystowskim wodzom utrzymyw3anie się przy władzy. Był to akt odwagi i czystej, usprawiedliwionej furii. Był to jego sposób na domaganie się "władzy dla ludu", idei, którą próbował zawrzeć we wszystkich swoich wierszach


#bookmeter #stephenking #king
Pobierz SharpPython - 5498 - 1 = 5497

Tytuł: Cujo
Autor: Stephen King
Gatunek: Horror
★...
źródło: comment_YU0HdWAiNOyaDxTQdfiWvjzONzBvpNlx.jpg
  • 5
@SharpPython: Cujo bardzo fajny, chociaz z opisu ksiazki to srednio zachecała, ale pierwsze rozdziały rozwiały wątpliwości. Jakies jeszcze ksiazki Kinga bardzo polecasz? Pod kopułą, mgłę+opowiadania i smętarz dla zwieżąt mam zaliczone
@saw24: Gra Geralda oraz Dolores Claiborne (są ze sobą powiązane i można fajnie łączyć fakty), do tego w grze jest motyw z pierwszoosobową narracją psa.
Blaze, Podpalaczka, jak uda Ci się w sieci znaleźć to Rage (może i na dysku mam polskie tłumaczenie). Całą serię Mrocznej Wieży z tym, że może Ciebie przerazić i klimat może Ci się nie spodobać. Na próbę proponuję Wiatr przerz dziurkę od klucza - opowieść w