Wpis z mikrobloga

Mirki, uzywam #bitcoin od prawie roku, staram sie czytac co i jak, orientowac sie itd - czy ktos bylby tak mily i wytlumaczyl, w porownaniu do bitcoina czym jest #ethereum ? Jakie sa roznice, czemu akurat warto w ethereum wejsc, gdzie moge tego uzywac, gdzie kupic, jak trzymac itd? Czy ten link z reddita dostarczy mi wystarczajaco duzo informacji?
  • 35
  • Odpowiedz
@McGravier: Vitalik rzuca wszystkich w świecie krypto na kolana! Każdego wcześniejszego dewelopera altów, cały Core ba taki Satoshi Nakamoto może mu naskoczyć. Kurcze tylko jak to pogodzić z tym że nie zna się na ekonomii i nie wie do czego prowadzi algorytm POS?
  • Odpowiedz
@pawlo74: Satoshi rzuca wszystkich w świecie finansów bankowych na kolana! Każdego wcześniejszego procesora płatności, cały Deutche Bank, ba taki Soros może mu naskoczyć. Kurcze, tylko jak to pogodzić z tym, że nie zna sie na ekonomii i nie wie do czego prowadzi algorytm POW?


A tak na poważnie, twój post to znowu insynuacje. Przejęcie sieci działającej na POS jest tak samo drogie jak na POW - przy czym przy
  • Odpowiedz
Pod pewnym względem się zgadzam - to nie jest klon zrobiony metodą kopiuj-wklej


@McGravier: z pełną odpowiedzialnością możesz powiedzieć, że każdy alt na Coinmarketcap zrobiomy został metodą kopiuj-wklej? Wszystko co nie jest bitcoinem jest altem. Koniec kropka. Bitcoin jest jedyny w swoim rodzaju i taki pozostanie. Bitcoin to projekt, który zaadoptował świat. A wszystko co kiedykolwiek powstanie zawsze będzie altem. To są technologie open-source i może zostać wprowadzone w bitcoin.
  • Odpowiedz
A tak na poważnie, twój post to znowu insynuacje.


@McGravier: a Twój post odnośnie Core i Blockstream to nie były insynuacje?

Przejęcie sieci działającej na POS jest tak samo drogie jak na POW - przy czym przy POS nie ma kosztów prądu w związku z czym nie ma też problemów że bez wysokiej ceny coina/masy opłat transakcyjnych/produkowania coinów z każdym blokiem minerzy zaczną odpadać z
  • Odpowiedz
@pawlo74: Zwróć uwagę, że POW ulega centralizacji w obrębie jednego państwa (Chin) to też nie jest zdrowe (Choć nie uważam, ze to problem krytyczny)

W PoS wystarczy zainwestować jednorazowo skupując większość monet w obiegu.


Serio to nie jest problem którym należy się przejmować. Zwłaszcza, że cena wraz z zakupami rośnie.
Wiem, że POS ma swoje słabości, ale nie uważam go za fundamentalnie gorszego od POW. Ciekaw jestem jak Vitalik i
  • Odpowiedz
Ciekaw jestem jak Vitalik i reszta poradzą sobie z tym zagadnieniem


@McGravier: i o to właśnie chodzi. Zawsze i wszędzie tylko czas. Nie da się inaczej wszystko musi trwać. Nie można robić żadnych pochopnych i nieprzemyślanych ruchów. Dlatego ja również jestem ciekaw jak Core sobie poradzi z jakimiś problemem jeżeli jakiś pojawi się. Narazie nie ma żadnych problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Błąd. Uszkodzony system staje się bezwartościowy. Cała kasa która poszła na zakup coinów do ataku przepada


@McGravier: Utrzymanie przejętej sieci nic nie kosztuje. Ty wcale nie musisz o tym wiedzieć, że sieć jest przejęta, zaatakowana, uszkodzona. Możesz w najlepsze dalej jej używać. Masa ludzi używa fiata i nie widzi w tym nic złego. Nie wiedzą, że to waluta inflacyjna i co to oznacza. Nie wiedzą, że nonstop do obiegu wprowadzane
  • Odpowiedz
Kolejna dyskusja sprowadzona do sporu pomiędzy @pawlo74 a @McGravier... panowie wymieńcie się numerami, spotkajcie się na piwo i podyskutujcie sobie ( z przyjemnością obejrzę wideo z tego spotkania). Ale nie zalewajcie tagu... mireczki...
  • Odpowiedz
@szanow: boisz się czegoś? Może prawdy? Jakie to jest zalewanie tagu? Wszystko jest w jednym wpisie i nie przypadkowo w tym wpisie gdzie jego autor właśnie o to pytał. Każdy może sobie wejść albo nie tak samo jak przeczytać albo nie. Że co, że mogą tu być niewygodne prawdy? No cóż taka już jest idea wypoku.
  • Odpowiedz
- żaden normalny użytkownik nie chce marnować czasu i środków na pobieranie i przechowywanie i pobieranie całego blockchaina - to jest zadanie dla średnich i dużych firm


Co za stwierdzenie? Ja powiedziałbym, że żaden normalny i świadomy użytkownik, który wie jak ważne jest posiadanie kopii blockchaina nie zgodzi się na to żeby oddać blockchain w ręce dużych i średnich firm.
Spytaj tych, którzy mają noda w domu dlaczego to robią i co myślą ta temat oddania tego w ręce jakiejkolwiek korporacji. To jest taka herezja, że trudno mi uwierzyć, że wyszła z Twojej głowy.
Nie przeczytałem wcześniej z braku czasu ale takie poglądy zapierają dech w piersiach i mam nadzieję, że ludzie którzy tak myślą znajdą sobie wreszcie jakiegoś alta i zostawią bitka w spokoju. I Ty mówisz, że Core wypacza idee?
Chciałem powoli przeanalizować i odpowiedzieć na Twoje argumenty ale po tym już widzę, że nie ma sensu. Jeszcze tylko jedno.
  • Odpowiedz