Wpis z mikrobloga

Istnieje szereg moźliwości, dzięki którym można stwierdzić tożsamość mordercy.


@Wildhero: potrafisz wymienić choć kilka bez pomocy googla? potrafisz powiedzieć o nich coś więcej, niż tylko nazwy? wady i zalety? każda metoda dowodowa w pewnym (sporym) stopniu kłamie, bo koniec końców interpretacja dowodu zależy od człowieka. a człowiek myli się bardzo często.

Ale wiadomo, margines błędu zawsze jakiś jest, dlatego taka kara według mnie powinna padać, gdy mamy świadków, niezbite dowody, nagranie
@lewy__sierpowy:

Podczas pisania ciężko mi było znaleźć dowody, które właśnie będą niepodważalne. I tak ludzie lądują na dożywocie, a przecież nie zawsze jest to zbrodnia w 100% udowodniona, zgadza się?
I tak, też sądzę, że takich spraw może być kilka w ciągu roku. Jak nie ma pewności, to chyba stosuje się nawet krótsze kary, niż te dożywocie.
@dylan61: No widzisz, tylko dla ciebie, boli że jesteś ograniczony Sebastianie? Zapomniałbym XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD coś żebyś zrozumiał
@Wildhero: zgadza. ale jednak przyznasz, że omyłkowe posadzenie kogoś na dożywocie czyni mniejszą szkodę, niż omyłkowa kula w łeb - zwłaszcza biorąc pod uwagę kwestię późniejszego odszkodowania za bezprawne pozbawienie wolności. a to tylko jeden z argumentów przeciwko karze śmierci.

kara śmierci jest lepsza tylko w dwóch aspektach: finansowym i błędnie rozumianego "poczucia sprawiedliwości". pierwszy rodzi pytanie, na ile wycenić ludzie życie, drugi jest pochodną zwierzęcego instynktu i jakoś nie widzę
@lewy__sierpowy: Teraz na telefonie jestem, ale kojarzę badania na temat kosztów procesów sądowych w Stanach, gdzie oskarżonemu groziła KS i wychodziło że takie sprawy potrafią kosztować państwo miliony dolarów ze względu na mnogość powoływanych biegłych, badań, ekspertyz etc
jak wyszukasz pod hasłem to pewnie coś znajdziesz
@Aztek2201:

Nie zrozumieją. Poczytaj troche książek, zanim zaczniesz wypowiadac sie na dany temat - Surowość kary nie wpływa na szanse jej popełnienia - najmniej przestępstw i najmniejszy wskaźnik recydywy jest w Skandynawii - gdzie wiezniowie dostaja do celi PS3, ksiazki i silownie - natomiast o wiele wyzszy jest w Tajlandii i Singapurze, gdzie więzienia są dosłownym piekłem na ziemi.
@ruszka: nie mogę teraz znaleźć, ale widziałem wykres który pokazywał jak gwałtowanie wzrastała liczba zabójstw wraz ze zmniejszaniem liczby wyroków śmierci. ale bym cię zaorał tym wykresem. a tak musisz żyć w błędnym przekonaniu. ( ͡° ʖ̯ ͡°) faktem jest też że np depenalizacja aborcji powoduje ogromną falę aborcji
@Aztek2201:

Ten wykres byl na grupie na FB i zostal juz zaorany, bo pierwsza czesc przeczyla tezie przedstawionej przez osobe wrzucajaca. A to byl wykres nt. przestepczosci w USA i liczbie wyrokow smierci.