Wpis z mikrobloga

@siabadabada: G3s czyli mocno średnia półka. Rom stockowy, brandowany Playem. 15 miesięcy i nic mi nie tnie, co ma działać to działa. Czasem muli ale wtedy CCleaner, restart i wszystko wraca do normy. Ja nie wiem co wy robicie z tymi telefonami.
@PanKtos: no gówno jak zdecydowana wiekszosc telefonow z androidem. Niby na cyferki sie nie patrzy no ale zeby 2 giga ramu cielo?;/ Tym bardziej ze to uzywa kobita to ona ma tam zainstalowanego fejsa, jakies 3 gry dla malego dziecka i jakis program do obrobki zdjec i koniec.
@siabadabada: ale chłopie, to jest właśnie to na czym się łapie ludzi. Wstawią dużo, ale słabych podzespołów, dodadzą słaba nakładkę i gotowe. Kolejna sprawa to każdy IP jest jakby highendem firmy i porównujesz je ze słabym sredniakiem. Jakbyś zobaczył LG g2 albo nexusa 5, htc one m7 po dwóch latach to byłbyś zdziwiony, że to android.
@siabadabada:
Chyba raczej beka z tych którzy dają się nabierać na hoojawie. Android to oprogramowanie które ktokolwiek może przeportować nawet na totalne guano. Jak producent ma w pupie wsparcie dla swoich wynalazków(HiSilicon Kirin), no to są takie efekty.
Z "bezpiecznych" SoC to są Qualcommy(nie wszystkie, ale chyba seria 600 i 800 nie jest taka zła), Samsungi (nie wiem które Exynosy) i Intel Atom.
Generalnie jeżeli coś w środku ma Mediateka, Broadcoma
@PanKtos: nie to ze porownuje ze slabym sredniakiem tylko mowilem jej zeby kupila ajfona uzywke zamiast tego #!$%@? androida bo byly w podobnej cenie to nie chciala bo twierdzila ze bedzie ok a teraz znowu placz bo #!$%@? od 3 laty ma juz 4 telefon i kazdy #!$%@? z androidem muli po max 8 miechach
@sirpingus: ostatnie mediateki ostro poszły w górę, szczególnie przez niewypał znany jako snapdragon 810. Ogólnie snapy w architekturze x64 to grzejniki. Co do ostatniego exynosa to dosłownie procek z iPhone z większą liczbą rdzeni.
ostatnie mediateki ostro poszły w górę, szczególnie przez niewypał znany jako snapdragon 810.


@PanKtos: Patrzę na całokształt, czyli też wsparcie "na scenie" i tutaj Snapy 810(w tym v2.1 które nie są grzejnikami) mają się dobrze.
Generalnie jeżeli ma coś wpakowanego Snapa(tym bardziej topowego który ląduje w topowych sprzętach) to prędzej czy później jest w czym wybierać. Taki SGS6(na Exynosach) nadal polega na sofcie od Samsunga, a taki One M9 ma większy
@sirpingus: ale on ma lolipopa, chyba mówisz o grzybku. Co do snapa v2.1 to nie wiem o czym mówisz ponieważ mało kto stosuje ten procesor (napewno htc m9 go ma), LG użył snapa 808, Samsung zrezygnował z niego. Dopiero 820 jest ogarnięta.
chyba mówisz o grzybku.

piance. Dzięki za poprawkę.

Do do Snapa 810(w różnych wersjach) to ważne że jest w Nexusie 6p, gdyż to zdejmuje część roboty z pieszczenia Andka na inne urządzenia. Jest jeszcze trochę innych.


@PanKtos:
@siabadabada: Niestety może to być prawda, że andek na Huawei jest słabo zoptymalizowany. Poza tym działa to też w ten sposób, że na oficjalnym oprogramowaniu kolejne aktualizacje nieco pogarszają pracę telefonu celowo, wspominał nawet kiedyś o tym prowadzący Mobzilli. Inna sprawa, że mój 3-letni telefon, który również posiada 2GB RAM działa płynniej od większości cudów techniki współczesnych, a to głównie z powodu wgrania czystego androida.