Wpis z mikrobloga

Ciekawostka kolejowa dla ludzi jeżdżących z #gdansk do #olsztyn
W nowym rozkladzie #pkp będzie połączenie łączące Gdańsk z Olsztynem w czasie krótszym niż 2h (1:53)
Z Olsztyna do Gdańska najkrótsze połączenie będzie miało 2:01 wiec w tę stronę prawie też się udało.

Jest jednak jedna pułapka...


Nie mniej jednak jeżeli komuś się spieszy to będzie miał możliwości :) Ze zdumieniem patrzę jak czasy przejazdu się o te kilka minut skracają i pierwszy raz widzę na oczy połączenie tego typu w tak atrakcyjnym czasie.
  • 24
  • Odpowiedz
@unhit: jak jeszcze 3 lata temu jeździłem na tym odcinku do rodziny do też często przebijałem nawet 3h tak wiec po 3 latach widzę dużo zmian na lepsze. Ostatnio wysiadając nawet widziałem ten super nowy pociąg Flirt jeżdżący z Olsztyna do Krakowa. Aż się pokusiłem pojechać nim do Warszawy, mega warunki (no może oprócz kosza na śmieci do którego ma się dostęp przez stolik).
  • Odpowiedz
@majsterzpolski: geografię miałem, nawet bardzo dobrze opanowałem, nie martw się. Mi bardziej chodziło o to, że Olsztyn, miasto wojewódzkie, a nawet pendolino nie jeżdzi... Olsztyn w ogóle jest po za całym krajem. Elbląg już lepiej prosperuje. Chodziło o ekonomię, a nie geografie, miałeś logikę w szkole? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@szybciutki: Takie położenie :). To czemu pendolino nie dojeżdża do większych miast jak Szczecin czy Białystok? Tak jak mówiłem, Iława leży na szlaku dwóch mocnych ośrodków. Co masz na myśli, że lepiej Elbląg prosperuje xD? Pod jakim względem? Tam straszna bieda jest, przemysł poupada, niedawno dopiero otwierzyli im centrum handlowe z prawdziwego zdarzenia (w sumie po co jak mogą jechać do kochanego Gdańska :D) do tego wszytskie niepowodzenia zwalaja na
  • Odpowiedz