Wpis z mikrobloga

@chripal: nie wiem co robiłeś, że połamałeś. Zamiast ręcznika polecam płatki kosmetyczne- dłużej trzymają wilgoć. Nasiona kładziesz na dwóch płatkach i przykrywasz trzecim. Na talerzu to zrób. Ciepłe ciemne miejsce, np szafka w kuchni. Po 2-3 dniach kiełek powinien sie pojawić. Pęsetą spróbuj przenosić. Ziemia w doniczce ok 10l żeby nie przesadzać. W mokrej ziemi jakąś kredką robisz otwór i kiełkiem do dołu. Lekko ziemią przysypujesz i zalewasz wodą i czekasz.
@chripal: bo w płatku czy tam na ręczniku widzisz czy wykiełkuje czy nie i czy jest sens wkładać w glebę. Z seed company miałem 99% wykiełkowania na waciku. I nie ważne czy feminizowane czy regular.
@ropppson: ja wrzuciłem w glebę i już nie będę próbował wyciągać, wiem, że się robi na płatku, ale miałem złe doświadczenia i teraz próbuję od razu w kubeczku. Zobaczymy... nie znam tej odmiany.
@chripal: nie wyciągaj. I na przyszłość jeżeli uprawa domowa to staraj sie nie przesadzać tylko sadzić w doniczkę docelową. Czyli wykiełkowane nasionko pęsetą w glebę w doniczkę 10-15L. Jeżeli uprawa zewnątrz to sadzonki zacznij robić około połowy kwietnia i w połowie maja do gleby. Ta odmiana nawet niezła. Puszcza dużo włosków z topów i daje dużo żywicy.
@chripal: po to, że jak masz ograniczoną ilość miejsca i doniczek to nie ma co robić na chybił trafił tylko pakujesz w glebę te, które wykiełkowały. Akurat masz tylko trzy nasiona więc manewru wielkiego nie ma, ale jakbyś miał nasion 50 lub 100 do wysadzenia w tym samym momencie to lepiej wiedzieć ktôre puści kiełek i sie nada do dalszej hodowli.