Wpis z mikrobloga

#spacex Dla wszystkich bóldupiących hurr wysyłajo w kosmos rakiety za miliony dolanów a nie umiejo debile zrobić streama z łódki na środku oceanu. Znalazłem swój stary screenshot jak sam korzystałem z satelitarnego internetu na statku. 4k streama bym na tym raczej nie puścił, a w antene satelitarną nie dmuchał mi wydech z silników rakietowych tak jak im.
glutenfree - #spacex Dla wszystkich bóldupiących hurr wysyłajo w kosmos rakiety za mi...

źródło: comment_RB0bwlmu7oiszQzKI7bdHf2ZcKsoOykk.jpg

Pobierz
  • 36
@igorf: oczywiście, że jakby chcieli to są w stanie. Nie wiem o co masz ból dupy. Kamera z barki przestaje działać z przyczyn technicznych, bo zrywa połączenie satelitarne i tyle. Widziałeś jak wielka jest to rakieta, jak mocne są silniki i ile energii potrafią z siebie wykrzesać? Kamery zamontowane kilkadziesiąt albo kilkaset metrów od kompleksu startowego zaczynają się trząść podczas uruchomienia silników a co dopiero kamerka, która jest praktycznie w miejscu
@igorf: czepiasz się, to raz ( ͡° ͜ʖ ͡°) a dwa, że wtedy barka nie była na środku oceanu. Wiesz, że wypłynęła kilka dni wcześniej, żeby dotrzeć na docelowe miejsce? A jeśli mają takie nagranie, to gwarantuję ci, że niedługo się pojawi.

PS: To, że czegoś nie umiesz lub nie rozumiesz (vide reversengineering z nagrania), to nie znaczy, że coś takiego nie istnieje.
@nicniezgrublem: Czepiam się? Odpowiadam na twoje argumenty. A ból dupy mam o to że porównujesz swój internet z Playa do możliwości multimilionowej/miliardowej korporacji zajmującej się eksploracją kosmosu i piszesz, że taki stream jest niemożliwy do zrealizowania. Jakby tylko chcieli to by mogli odpalić milion streamów w rozdzielczości 4k, 3D i jeszcze VR ale po prostu mają to gdzieś, szkoda im kasy, nie chcą tego pokazywać bo to ich prywatna własność.

No
@igorf: czepiasz się, ja podaję rzeczowe argumenty a ty się czepiasz i bóldupisz. Nie odniosłeś się w sensowny sposób do żadnego z nich. Dron z definicji jest "latającym statkiem powietrznym", więc barce do tego daleko.

Nie porównuję swojego internetu z Play z możliwościami korporacji. Po prostu wiem jak działa internet satelitarny i potrafię sobie wyobrazić jak działa (lub jak nie działa) na barce, na środku oceanu, na której ląduje 46. metrowa
twoje argumenty są coraz śmieszniejsze, tym bardziej próby obrażenia mnie


@igorf: Nie próbuję cię w żadnym momencie obrazić, tylko uświadomić. Są po prostu rzeczy, których nie rozumiesz i musisz to przyjąć do wiadomości. SpaceX informował kiedyś, że nie udostępnia wszystkich nagrań, żeby nie wyciekły im informacje. Nawet specjalnie nie opatentowali większości zastosowanych przez siebie rozwiązań, żeby nie dawać gotowców konkurencji. Elon Musk też to potwierdził w którymś wywiadzie:

"We have essentially
@nicniezgrublem: To czemu nazywają ją Drone Ship? Który agrument jest rzeczowy? Podajesz swoją definicję drona, zamiast zajrzeć do angielskiej wikipedii czy encyklopedii.

Po prostu wiem jak działa internet satelitarny

A wiesz co to jest światłowód albo skrętka? Probójesz sobie wyobrazić że są inne metody nadawania sygnału niż GPRS z odległości 3m od rakiety?

Dla mnie z twojego oryginalnego posta wynika jasno przesłanie, nie ma strema bo nie nie umieją go zrobić,
@glutenfree: Tak przy okazji, wczoraj trafiłem na całkiem fajnego tweeta na ten temat:

I refuse to be upset that the live video delivered to my phone from a robot barge expecting an autonomous upright rocket landing didn't work.
Podajesz swoją definicję drona, zamiast zajrzeć do angielskiej wikipedii czy encyklopedii.


@igorf: definicja zarówno ze słownika języka polskiego jak i powszechnie lubianej wikipedii mówi, że jest to "Bezzałogowy statek powietrzny". Angielska podaje dwie definicje: "Unmanned aerial vehicle" (która zgadza się z polską) oraz "Robot vehicle, in general". Do drugiej kategorii można w sumie podciągnąć barkę. Rozmawiamy jednak po polsku, więc używamy polskich definicji.

A wiesz co to jest światłowód albo skrętka?
jako argument podajesz transfer swojego internetu z Play ze statku. Czym to nie jest jak porównaniem swojego internetu z Play z możliwościami korporacji


@igorf: jakiego #!$%@? Play xD

ISP: SWEDISH SPACE CORPORATION


Zasięg Play byś zgubił parę kilometrów od brzegu.

A co do możliwości korporacji to nie widzisz, że oni to robią srogo po kosztach? Jakby chcieli wydać więcej kasy to by mogli kupić ruchomą platformę wiertniczą żeby zapewnić większą i
@nicniezgrublem:
1. Ja rozmawiam o SpaceX, więc jeśli nazywają barkę Drone Ship, jest ona bezzałogowa to nazywam ją dronem, tak samo nazywa ją Elon.
Masz pełną definicję bo google hard:
- an unmanned aircraft or ship that can navigate autonomously, without human control or beyond line of sight:
the GPS of a U.S. spy drone.
- (loosely) any unmanned aircraft or ship that is guided remotely:
a radio-controlled drone.
- the
@igorf: ty serio taki głupi czy trolujesz?

Masz kolejny filmik. Hurr Durr reverse engineering, gazy wylotowe, wszystko się trzęsie.... Top kek

Przecież to co opublikowali to nie było przesłane na żywo tylko po tym jak barka wróciła i normalnie pobrali nagrany film z kamery.

bo na pewno kamera na barce to ich jedyna kamera nagrywająca lądowanie, niech pokażą stream z 200 czy 500m

Z czego mają pokazać? z dupy? Ze względów