Wpis z mikrobloga

Mireczki pochwalę się. Z racji tego, że moje dzieciaki są coraz ciekawsze świata, nadszedł czas na powieszenie telewizora na ścianie. Niestety ściana nie za piękna, bo bez gładzi i trochę nierówna. Wpadłem na pomysł, żeby zrobić panel ścienny pod tv i przy okazji poukrywać wszystkie kable. Początkowo chciałem wykonać to z płyty meblowej, ale żona stwierdziła, że tylko biały połysk wchodzi w grę. Płyta w białym połysku jest dość droga.
Pewnego dnia przypomniałem sobie, że ostatnio w #ikea widzieliśmy stoliki LACK w białym połysku. Zasiadłem więc do sketchup'a i wymodziłem panel zbudowany z sześciu blatów takich stolików.
Poniżej efekt mojej pracy, a w komentarzach zdjęcia z produkcji.
#ikeahack #diy #stolarstwo (?) #chwalesie #meble
MarekSax - Mireczki pochwalę się. Z racji tego, że moje dzieciaki są coraz ciekawsze ...

źródło: comment_2EwDULWUad35zdMrzwpXLqYW2sddnlpM.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
@MarekSax: Super robota ale gdzie te zdjęcia z produkcji ;). Ciekaw jestem czy tv przymocowałeś bezpośrednio do tych stolików czy jednak na dłuższe wkręty do ściany bezpośrednio?
  • Odpowiedz
@enzojabol: Link do galerii zamieszczałem, w którymś komentarzu. Link.
Uchwyt do tv jest przymocowany do ściany tzw. kołkami ramowymi 10x140, czyli przechodzą przez panel i wchodzą 7 cm w ścianę. Same stoli na pewno by nie utrzymały ciężaru telewizora.
  • Odpowiedz